Kars'ın Kültür Elçileri Norveç'e Gitti

Kars'ın Kültür Elçileri Norveç'e Gitti

Norveç'in Kilkenes Kenti'yle Kardeş Kent Olan Kars'tan Bir Heyet, Kilkenes Kış Festivali'ne Katılmak Üzere Norveç'e Gitti.

Kars'ın Kültür Elçileri Norveç'e Gitti

Norveç'in Kilkenes Kenti'yle kardeş kent olan Kars'tan bir heyet, Kilkenes Kış Festivali'ne katılmak üzere Norveç'e gitti.

Kilkenes Belediyesi'nin daveti ile Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, Sarıkamış Kaymakamı Rahmi Köse, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Dünyamalı Demir, Kars Belediyesi Özel Kalem görevlisi İhsan Karayazı, işadamı Vedat Akçayöz 4 Şubat'a kadar sürecek Kilkenes Kış Festivali'ne katılmak üzere Norveç'e gitti. Kilkenes'in kış turizmi açısından son derece gelişmiş olması ve Kars ile Sarıkamış'ın da Kilkenes benzeri bir turizm kenti olması nedeniyle geçtiğimiz yıl kardeş kent olduklarını belirten Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, bu yıl ilk defa festival için heyet gönderildiğini ve giden bu heyetin Kilkenes'teki havayı teneffüs ederek oranın iklim ve yaşam koşullarını inceleyeceklerini söyledi.

Tüm yol ve konaklama masrafları Kilkenes Belediyesi'nce karşılanacak heyetin edineceği deneyimlerin, Sarıkamış ve Kars'ın turizm merkezli kalkınmasına ışık tutması hedefleniyor.

(BA-İRT-OK-Y)