Kars Halk Eğitim Merkezi, Faaliyetlerini Tanıttı
Haberler » Güncel » Haber

Kars Halk Eğitim Merkezi, Faaliyetlerini Tanıttı

Kars Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi, 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılındaki Faaliyetleri Basına Anlattı.

Kars Halk Eğitim Merkezi, Faaliyetlerini Tanıttı

Kars Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi, 2009-2010 eğitim ve öğretim yılındaki faaliyetleri basına anlattı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, vatandaşların, örgün eğitime devam eden ve örgün eğitim dışında kalan kursiyerlerin mesleki, teknik ve sosyal alanda ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlandığı belirtilerek, "Ayrıca, çağın gelişen ve değişen teknolojilerine uyum sağlamalarına katkıda bulunmak, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri beceriler kazandırmak, aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlayacak mesleki yeterlilik kazandırmak için kurslar ve sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz." denildi.

Açıklamada, Halk Eğitimi Merkez Müdürlüğü'nce bilgisayar, kalorifer ateşçiliği, aşçılık, arıcılık, sığır besiciliği, makine nakışları, giyim, eczanelerde çalışan destek personelinin eğitimi kursları düzenlendiği ifade edilerek, şu bilgilere yer verildi: "Sosyal kültürel kurslar kapsamında 1. ve 2. kademe İngilizce, pratik İngilizce, halk oyunları, gitar, keman, piyano, bağlama, aerobik, boks, güreş, satranç, diksiyon, resim ve el sanatları kursları, okuma-yazma kursları düzenlenmekte. Bu kapsamında 1. kademe ve 2. kademe okuma- yazma kursları ile okullarda eğitim kalitesini arttırmak amacıyla bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık kursu, seviye belirleme sınavlarına hazırlık kursu ve üniversite sınavlarına hazırlık kursları halen aktif olarak devam ediyor."

Kurs kayıtlarının halkın istek, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda 12 ay boyunca devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, kursiyerlerin istekleri üzerine hafta içi her gün, hafta sonları ve akşamları saat 17.00'den sonra kursların açıldığı vurgulandı.

Açıklamada, özellikle Rusça, evde çocuk bakımı, yaşlı ve hasta bakım elemanı kursu ve bilgisayarlı muhasebe kurslarının açılması için kayıtların başladığı da duyuruldu.

(CİHAN)