Kars: Festival Konuklarına Cirit Gösterisi

Kars: Festival Konuklarına Cirit Gösterisi

12. Avrupa Filmleri Festivali-gezici Festival ve 1. Uluslararası Altın Kaz Film Festivali İçin Kars'a Gelen Misafirler, Selim İlçesi'ne Bağlı Çıplaklı Köyü'ndeki Cirit Müsabakasını İzledi.

Kars: Festival Konuklarına Cirit Gösterisi

12. Avrupa Filmleri Festivali-Gezici Festival ve 1. Uluslararası Altın Kaz Film Festivali için Kars'a gelen misafirler, Selim İlçesi'ne bağlı Çıplaklı Köyü'ndeki cirit müsabakasını izledi.

Festival programı için Kars'a gelen sinema sanatçıları, yönetmenler ve yabancı konuklar sabah saatlerinde otobüslerle Çıplaklı Köyü'ne gitti. Kars Belediyesi Atlı Cirit Kulübü'nün müsabakasını izlemek için Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'yla birlikte gelen ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit, hayranları tarafından karşılandı. Kendisini bekleyen onlarca kişiyle tek tek tokalaşan Koçyiğit, bayan hayranlarına da sarılarak hal hatır sordu. Daha sonra protokol çadırında oturan Koçyiğit, Vali Vekili Doğan Demirdaş, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ve konuklarla cirit müsabakasını izledi. Heyecanlı geçen karşılaşmada, attan düşen bir oyuncunun burnu kanadı. Aynı takımın oyuncuları tarafından oynanan karşılaşma sonunda Belediye Başkanı Alibeyoğlu, oyunculara birer çeyrek altın hediye etti.

Kafkas halk oyunları gösterisinin ardından Alibeyoğlu, vatandaşlarla davul zurna eşliğinde halay çekti. Program, verilen öğle yemeğiyle sona erdi.

Kaynak: İHA