Kars Cezaevi Personelinden Kan Bağışı Etkinliği

Kars Cezaevi Personelinden Kan Bağışı Etkinliği

Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Kızılay Kan Alma Bürosu’nca kurum personeline yönelik geleneksel kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kars Cezaevi Personelinden Kan Bağışı Etkinliği

Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda Kızılay Kan Alma Bürosu'nca kurum personeline yönelik geleneksel kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Turgay Kartal, Kızılay Kan Alma Bürosunun cezaevinde açmış olduğu standa, personelinin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Kan vermenin insan sağlığı için faydalı olduğunu ifade eden Kartal, "Kızılay ile kurumumuzun her sene düzenlemiş olduğu kan bağışını etkinliğini bu sene de yoğun katılım ile gerçekleştirmiş olduk. Bizler duyarlı vatandaşlar olarak 3-4 ayda bir kan bağışında bulunuyoruz. Seneye de Kurum olarak bu ekinliğin tekrar düzenlenmesini sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Kartal, "Bu tür davranışlar başka yaşamlara da umut olur ve vicdani mutluluğu oluşturur. Kanın, kaynağı yalnızca insandır ve tek ilaçta bizleriz. Bu kampanyaya duyarlılık gösteren kan bağışında bulunan kurum personelime teşekkür ediyorum. Kana herkesin ihtiyacı vardır. Herkes bilinçli olursa, talihsiz durumlarda kan bulma olasılığımız artmış olur. Uygun kan aramak her zaman kolay olmayabilir. Empati kurup aile fertlerimizden, arkadaşlarımızdan, komşumuzdan, sevdiğimizden herhangi biri için kan bulamadığımızda, kan bağışının önemini daha iyi anlarız" diye konuştu.

Kars T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda düzenlenen kan bağışı kampanyasına ceza evi personeli yoğun ilgi gösterdi. - KARS

Kaynak: İHA