Kars: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Kars: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Kars Belediyesi Sanat Merkezi Şehir Tiyatrosu Tarafından Kars Engelliler Turizm Geliştirme Kooperatifi Yararına "Yunus Emre Gecesi" Düzenlendi.

Kars: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Kars Belediyesi Sanat Merkezi Şehir Tiyatrosu tarafından Kars Engelliler Turizm Geliştirme Kooperatifi yararına "Yunus Emre Gecesi" düzenlendi.

Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni İsrafil Parlak, bugüne kadar ücretsiz olarak düzenledikleri etkinlerde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne denk gelen Yunus Emre Gecesi'nin kişi başı 5 YTL karşılığında yapılmasına karar verdiklerini söyleyerek, "Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz de salonumuza ücretli olarak girmişlerdir. Kişi başı aldığımız 5 YTL ile toplanan miktarı, Engelliler Turizm Geliştirme Kooperatifi'ne teslim edeceğiz. Salonun dolu olması bizleri sevinirdi" dedi.

Gecede, Kafkas Üniversitesi Müzik Grubu Ezgili Yürek ile Gül Ahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Haydar Kılıç, işadamı ve tiyatro sanatçısı Vedat Akçayöz, türkü söyledi.

Geceye Vali Mehmet Ufuk Erden, Belediye Başkan Vekili Ömer Gökalp, Engelliler Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mine Koçulu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Sezai Yazıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.