Teröristlerden Temizlenen Kato Dağı'nın Eteğinde Kaplıca Keyfi

Teröristlerden Temizlenen Kato Dağı'nın Eteğinde Kaplıca Keyfi

Vatandaşlar, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde son operasyonlar sonrası teröristlerden temizlenen Kato Dağı'nın eteğindeki kaplıcada keyif çatıyor.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı eteklerinde bulunan Zümrüt Kaplıcası, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü kış günlerinde de ziyaretçi akınına uğruyor. Vatandaşlar, bazı bölgeleri karlı olan Kato Dağı manzarasıyla kaplıcanın keyfini çıkarıyor.

KATO MANZARALI KAPLICA KEYFİ

Son operasyonlar sonrası PKK'nın ağır kayıplar verdiği Kato Dağı eteklerinde bulunan Zümrüt Kaplıcası, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü kış günlerinde de vatandaşların akınına uğruyor. Vatandaşlar, bazı bölgeleri karlı olan Kato Dağı manzarasıyla ilçe merkezine 7 kilometre mesafede bulunan kaplıcanın keyfini çıkarıyor. Vatandaşlar, kaplıcanın çevresinin temizlenmesini de istiyor.

"1 METRE KAR YAĞDIĞINDA DA GELİYORUZ"

Vatandaşlardan Necat Gökçe, kaplıcaya yüzmek için geldiklerini belirterek, "Kışın burada yüzmek zevkli oluyor. Buraya yaklaşık bir metre kar yağdığında da geliyoruz. Çevre temizliğinin yapılmasını istiyoruz" dedi.

YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORLAR

Fadıl Kılıç ise kış aylarında kaplıcanın daha şifalı olduğunu savunarak, bu yüzden her hafta geldiğini ifade etti. Suat Sak ise, bölgenin tek kaplıcasının burada olduğunu anlatarak, "Ancak çevre düzenlemesi yok. Valimizden, kaymakamımızdan, belediye başkanımızdan buraya bir el atmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Kaplıcada keyif çatan vatandaşlar böyle görüntülendi;

Kaynak: İHA