Kardeşini ve 2 Yeğenini Öldüren Sanığa, 3 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

Kardeşini ve 2 Yeğenini Öldüren Sanığa, 3 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

Antalya'da geçen Yıl 15 Haziran'da, evli kız kardeşi 27 yaşındaki Merve Kundakçı ile ikiz yeğenleri 6 yaşındaki Fatma Nur ve Mehmet Kundakçı'yı boğazlarını bıçakla keserek öldüren 30 yaşındaki Bayram Demirkıran hakkında, 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kardeşini ve 2 Yeğenini Öldüren Sanığa, 3 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

Antalya'da geçen Yıl 15 Haziran'da, evli kız kardeşi 27 yaşındaki Merve Kundakçı ile ikiz yeğenleri 6 yaşındaki Fatma Nur ve Mehmet Kundakçı'yı boğazlarını bıçakla keserek öldüren 30 yaşındaki Bayram Demirkıran hakkında, 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Öldürülen eşinin 4.5 aylık hamile olduğunu söyleyen Bekir Kundakçı, Demirkıran'ın 3 değil, 4 cinayetten yargılanması gerektiğini kaydetti.

Doyran Mahallesi 2347 Sokak'ta, annesi Fatma ve babası Ali Demirkıran'la birlikte tek katlı gecekonduda oturan Bayram Demirkıran, geçen yıl 15 Haziran'da ziyarete gelen kız kardeşi Merve Kundakçı ile ikiz yeğenleri Fatma Nur ve Mehmet'i bıçakla boğazlarını keserek öldürdü. Annesi Fatma ve babası Ali Demirkıran'ın bahçede çalıştığı sırada evin kapısını kilitleyerek cinayetleri işleyen Bayram Demirkıran, kaçmaya çalışırken jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

'AJAN OLDUKLARI İÇİN ÖLDÜRDÜM'

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Demirkıran, çıkarıldığı mahkemedeki ifadesinde, kız kardeşi ve yeğenlerinin ajan olduğunu iddia ederek, "Bilgi taşıyorlardı, bu nedenle öldürdüm. Kurtulduk" dedi. Mahkeme, Bayram Demirkıran'ın tutuklamasına karar verdi.

'3 DEĞİL 4 CİNAYETTEN YARGILANMALI'

Merve Kundakçı'nın eşi Bekir Kundakçı ise cinayetten sonra yaptığı açıklamada, kayınbiraderinin iddia edildiği gibi psikolojik sorunları bulunmadığını, ceza almamak için böyle davrandığını söyledi. Olayın nasıl olduğunu da anlatan Bekir Kundakçı, "Eşim ve iki çocuğum gece ailesinin evinde kalmıştı. Sabah kayınpederim, kayınvalidem ve çocuklarım evin önündeki bahçede çalışırken, eşim uyuyormuş. Bayram Demirkıran önce eşimi öldürmüş. Çocuklarım içeri girince Bayram kapıyı kilitlemiş. Annesi ve babası dışarda kalmış. Sonra da çocuklarımı öldürmüş" dedi. Eşinin 4.5 aylık hamile olduğunu da söyleyen Bekir Kundakçı, bu yüzden Bayram Demirkıran'ın 3 değil, 4 cinayetten yargılanması gerektiğini kaydetti.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Bayram Demirkıran hakkında üç kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, Demirkıran'ın ceza ehliyetinin tam olduğuna dair rapor alındığı belirtildi.

Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianame üzerine Demirkıran hakkında, kız kardeşi ile iki yeğenini öldürdüğü iddiasıyla üç kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. - Antalya

Kaynak: DHA