Kardeş Okuldan Ulaş'taki Öğrencilere Kıyafet

Kardeş Okuldan Ulaş'taki Öğrencilere Kıyafet

Ulaş İmam Hatip Ortaokulu ile kardeş okul olan Ankara Özel Elvan Kent Kültür Temel Lisesi, 150 öğrenciye kışlık kıyafet gönderdi.

Kardeş Okuldan Ulaş'taki Öğrencilere Kıyafet

Ulaş İmam Hatip Ortaokulu ile kardeş okul olan Ankara Özel Elvan Kent Kültür Temel Lisesi, 150 öğrenciye kışlık kıyafet gönderdi.

"Kardeşim Üşümesin" kampanyası kapsamında idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 35 kişilik grup, ilçeye gelerek ilçe merkezi ve köylerde eğitim gören 150 öğrenciye kışlık mont, bot, bere ve eldiven dağıttı.

Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz da İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Yılmaz, yardımlaşmanın önemine değinerek, "Bu değerleri taşıyıp buraya gelmeniz bizleri mutlu etti. Buradaki öğrencilerle birebir görüştünüz, buradaki şartları gördünüz, buradaki öğrencileri benimsediniz, bu duygunun yaşanması bizleri mutlu etti yardımlaşmanın örneğini gösterdiniz. Bundan sonra ülkemize, milletimize çalışarak katkı sağlayacaksınız." diye konuştu.

Özel Elvankent Kültür Temel Lisesi Müdür Yardımcısı Erol Öztürkci ise İmam Hatip Ortaokulu ile kardeş okul olmanın mutluluğu yaşadığını dile getirerek, "Kampanya kapsamında 150 öğrencimize kıyafet hediye etmek ve onlarla tanışmak için geldik. Amacımız öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak ve dostluk kavramını pekiştirmek. Kardeşlik sadece kan bağından ibaret değildir. Ortak amaçlara hizmet ederek öğrencilerin birbirini tanımalarına fırsat vermek, ortak değerlere sahip olduğumuzu kavramak bu bakımından önemlidir." ifadesini kullandı.

Ulaş İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Köksal Coşgun da "Kardeşi·m Üşümesi·n" kampanyasını düşünerek bu kampanyaya öncü olan Özel Elvankent Kültür Temel Lisesine ve destek verenlere teşekkür etti.

Özel Elvankent Kültür Temel Lisesi 10. sınıf öğrencisi Dilara Dellalbaşı ise şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimiz Sivas'ın Ulaş İlçesinde bir okulla kardeş okul olduğumuzu söyleyince çok duygulandık ve mutlu olduk. İmkanlarımızla kardeşlerimize hediye giysiler aldık, okulları gezdik burada kardeşiliğin ve paylaşmanın önemini bir daha gördük. Kardeşlerimizle kısa bir sürede olsa birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık bu imkanı bizlere veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardında iki okul arasında "kardeş okul" protokolü imzalandı.

Kaymakam Yılmaz ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Coşgun, Müdür Yardımcısı Erol Öztürkci'ye plaket ve hediye verdi.

Ulaş İmam Hatip Ortaokul öğrencileri de günün anısına ilçeye gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.