Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri

Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri

Samsun'da, Trafik Kazalarına Dikkat Çekmek Amacıyla 'Karayolu Trafik Haftası' Etkinlikleri Kapsamında Yürüyüş Düzenlendi.

Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri

Samsun'da, trafik kazalarına dikkat çekmek amacıyla 'Karayolu Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Sahil Yolu'nda Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün organizasyonunda düzenlenen yürüyüşte trafik konusunda duyarlı olunması için çağrıda bulunuldu. Polis, jandarma, çeşitli kamu kuruluşları ve sivil vatandaşların işbirliğiyle gerçekleştirilen yürüyüşte trafik kazalarının önlenmesi, gerekli duyarlılığın oluşması ve ortak hareket için çağrıda bulunuldu. Jandarma ve trafik polislerinin araçlarıyla konvoy oluşturduğu yürüyüşe, polis okulu öğrencilerinin yanı sıra öğrenciler de destek verdi. Sahil Yolu Sevgi Kafe'de sona eren yürüyüş sonrası trafik çadırı açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, trafiğin önemine değinerek, kazaların önlenmesi için gerekli alt yapının yanı sıra insanların eğitiminin ve duyarlılığının çok önemli olduğunu söyledi.

İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, trafik sorunun dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ciddi sorun olduğunu, ortak duyarlılıkla sorunun çözülebileceğini, Samsun'da Türkiye genelinde olduğu gibi yüzde 13 artış gözlendiğine dikkat çekti.

Trafik konusunda yaptıkları çalışmalardan olayı çeşitli kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile, basın yayın organlarına plaket verildi. Daha sonra Vali Vekili Raif Özener, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Kurmay Kıdemli Albay İlyas Koçak, İl Jandarma Komutan Kıdemli Albay Serdar Yücel, İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan ve Ondokuz Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hüseyin Yılmaz çadırı gezdi.

(MD-SA)

05.05.2007 20:57 TSİ

Kaynak: İHA