Karayolları Arazisinin Satışına Tepki

Karayolları Arazisinin Satışına Tepki

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün Bulunduğu Arazinin Satılacak Olması Üzerine Yapı -yol Sendikasına Üye Bir Grup Protesto Gösterisi Yaptı.

Karayolları Arazisinin Satışına Tepki

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü`nün bulunduğu arazinin satılacak olması üzerine Yapı -Yol Sendikasına üye bir grup protesto gösterisi yaptı.

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan sendikanın İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Orhan, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğünün Zincirlikuyu`daki yerinin kapatılarak, arsasının satışa çıkarılması için birçok defa girişimde bulunulduğunu öne sürerek şöyle dedi:
¨Ancak her seferinde sendikaların ve çalışanların direnciyle karşılaşılmış, amacına ve hedefine ulaşamamıştır. Arazinin daha önce bugün yapılacağı açıklanan ihalesi Maliye Bakanlığı tarafından ertelenerek, bu kez de 6 ay içinde açık artırma ile satılacağı ve ihalenin Özelleştirme İdaresi tarafından yapılacağı açıklandı. Satış kararı açıklandıktan sonra Şehir Plancıları Odası tarafından plana karşı, Yapı Yol Sendikası tarafından da plana `dur` demek için 9 Ağustos 2006`da İstanbul Nöbetçi İdare Mahkemesine, öncelikle yürütmenin durdurulması ve satışın iptali için dava açılmıştır.¨

Kaynak: DHA