Karayılan'dan Küstah Tehdit! Erdoğan'la İlgili Alçak Sözler

Karayılan'dan Küstah Tehdit! Erdoğan'la İlgili Alçak Sözler

Murat Karayılan, HDP'li belediyelerle ilgili "Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz." dedi, Erdoğan'la ilgili küstah sözler söyledi.

Karayılan'dan Küstah Tehdit! Erdoğan'la İlgili Alçak Sözler

Hükümet'in terör örgütü PKK'ya finansal ve lojistik destek veren belediyelere el koyacağını açıklamasına PKK'dan küstah bir tepki geldi. PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, el konulan belediyelere atanacak yöneticileri tehdit etti.

KARAYILAN TEHDİT ETTİ: KİMİ BELEDİYE BAŞKANI YAPARLARSA...

İşte Karayılan'ın açıklamasının ilgili kısmı:

"Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz. Bunu açıkça söylüyorum. Yani onlar artık savaşı genişletmek istiyorlar ve bunu bize dayatıyorlar. Tabii ki biz de gereken cevabı veririz."

ERDOĞAN HAKKINDA KÜSTAH İFADELER

Türkiye'nin Kürt düşmanlığı yaptığını iddia eden Karayılan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hakkında da küstah ifadeler kullanarak "Erdoğan, yeni dönemin Saddam'ıdır. Her yerde Kürtlere karşıdır. Rojava'da da, Güney'de de, Doğu'da da, Kuzey'de de. Bunun için kimse doğru yoldan şaşmamalıdır. Özellikle de AKP içinde yer alanlar. Onları da uyarmak istiyorum. Bundan sonra AKP'nin içinde yer almak, Kürdistan üzerindeki katliam ve soykırıma katılmaktır. Kendine 'Kürdüm' diyen herkesin AKP'den çıkması gerekmektedir. Kimse AKP'de kalmamalı. Kürdistan'da AKP'de kalmak suçtur. Çünkü AKP bu şehirleri yıktı, köyleri yıktı; Kürdistan'da katliam yürüttü. Her gün her gün halkımıza savaş ilan ediyor. 'Bu topraklardanım' diyen hiç kimse, ister Kürt olsun, ister Arap olsun, isterse de farklı bir kültürden olsun, AKP'de kalmamalıdır." dedi.


"DEVLETTEN PARAYI ALIP TERÖR ÖRGÜTÜNE AKTARACAKSINIZ YEMEZLER" DEMİŞTİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında PKK'ya yardım ettiği belirtilen belediyelere sert tepki göstermiş "Devletten parayı alacaksınız, terör örgütüne aktaracaksınız. Yemezler. Kaynakları millet için kullanmayan yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz." demişti.

UĞUR KURBAN