Karayılan: 2015 Zafere Yürüyüş Yılı Olacak

Karayılan: 2015 Zafere Yürüyüş Yılı Olacak

PKK yöneticilerinden Murat Karayılan, 2015'in zafere yürüyüş yılı olacağını söyledi.

Kandil'de bulunan PKK yöneticilerin Murat Karayılan, 2015'in zafere yürüyüş yılı olacağını söyledi. Karayılan, "2015 yılı halkımıza başarılı bir gelecek vadediyor. Yeni yıl, Kürt halkının zafere yürüyüşünde önemli bir yıl olacaktır." dedi.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen sitedeki habere göre, 31 Aralık 2012 tarihinde düzenlenen operasyonda öldürülen PKK'nın Diyarbakır sorumlusu Ertem Karabulut için anma töreni düzenlendiği belirtildi.

Bu etkinliğe katıldığı belirtilen örgüt yöneticilerinden Murat Karayılan'ın şu açıklamalarda bulunduğu kaydedildi:

"ÇÖZÜM SÜRECİ ÇOK ÖNEMLİ BİR AŞAMADA"

"Bu olayların AKP hükümetine rağmen gerçekleştiğini kimse söyleyemez. Tüm bu oyunlar, kaynağını AKP'nin kullandığı yol ve yöntemlerden alıyor. Kürt sorununun diyalog ve müzakereyle çözümü süreci çok önemli bir aşamaya dayanmış bulunmakta. Ancak bu süreçte de gördük ki, Cizîra Botan'da (Cizre) aynı oyun sahneye konuldu. Bir yandan çözüm sürecinin gelişmesi yönünde istemler dile getirilirken, diğer yandan ise ikiyüzlü bir tarzda ve dürüst olmayan yöntemlerle geliştirilen oyunlar ve provokasyonlar var. Bu provokasyonlarda ve saldırılarda yaşamını yitiren tüm insanlarımızı anıyoruz ve komplocu, katliamcıları şiddetle kınıyoruz. Komploya dayalı geliştirilen bu katliamlar ve yaşanan şahadetler hesapsız kalmayacaktır. Roboskî şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, hesabı mutlaka sorulacaktır. Paris şehitlerimizin de kanı yerde kalmayacak hesabı mutlaka sorulacaktır."

"BUNLARIN HESABI ORTADA KALMAZ"

"Elinde silah bulunmayan, hiçbir savunması olmayan insanlarımızın merhametsizce yüz yüze geldiği bu zalimliği hiçbir vicdan kabul etmez ve bunun hesabı orta yerde kalmaz. Halkımız bugün şehitlerinin anıları üzerinden mücadelesini yükseltmektedir. Şimdi bir yıl bitiyor ve yeni bir yıla giriyoruz.

"2015 BİZİM YILIMIZ OLACAK"

"2015 yılı halkımıza başarılı bir gelecek vadediyor. Yeni yıl, Kürt halkının zafere yürüyüşünde önemli bir yıl olacaktır. PKK, Kürt sorununun çözüm aşamasına düşmanın her saldırısına ve her düşen şehidin anısına karşı büyük direnişler geliştirerek gelmiştir. Bugün, bu ruh temelinde Numanları anıyoruz. Bilinmeli ki, Kürdistan özgürlük mücadelesinde destanlar yaratan ve şahadet mertebesine ulaşan her kahraman ölümsüzleşecektir. Bu ölümsüzlük tabii ki onların amaçları olan "özgür ve demokratik bir Kürdistan"ın yaratılmasıyla sağlanacaktır. Şehit Numanlara, şehit Sakinelere ve tüm şehitlerimize verdiğimiz sözümüz budur. Kürdistan özgürlük gerillası, bu sözü yerine getirmek için bugün, her dönemdekinden daha fazla tüm görevlere hazırdır. Kahraman şehitlerin izinde ve başarı yolunda hiçbir engel tanımayacaktır."

Kaynak: CİHAN