Karayakup Haberleri

Karayakup haber, Karayakup son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karayakup - 25.10.2011
Amasya'da Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı
Edinilen bilgiye göre, Karayakup köyünde Kemal Ş'ye ait ahıra giren henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler, 2 adet büyükbaş hayvanı çalarak kaçtı.
Karayakup - 17.10.2011
Koruma Alanındaki Köyün Sakinleri Belirsizlikten Şikayetçi
Gördes Barajı, mutlak koruma alanı içinde kaldığı için taşınmasına karar verilen Gördes'e bağlı Karayakup köyündeki vatandaşlar, artık hizmet alamadıkları ve üretim yapamadıkları için mağdur olduklarını, gidecekleri yerin biran önce tespit edilmesini istediklerini bildirdi.
Karayakup - 14.10.2011
Sarıkaya'dan Kısa Kısa
Sarıkaya Yükseköğrenime Destek Derneği Karayakup ve Terzili köy sınırları içerisinde bulunan toplam 6 parsel tarlanın satışını, Sarıkaya Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda yaptığı ihale ile gerçekleştirdi.
Karayakup - 22.09.2011
Gül'e Gelen Sır Dolu Mektup!
Cumhurbaşkanı Gül'ün, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin yaptığı açıklamanın ardından çarpıcı bir gelişme yaşandı.
Karayakup - 19.09.2011
Çelebi'de İki Katlı Ahşap Ev Tamamen Yandı
Kırıkkale'nin Çelebi ilçesine bağlı Karayakup köyündeki bir evde yangın çıktı.
Karayakup - 14.09.2011
Erdemli'de Yetiştirilen ve Salkımı 5 Kilo Gelen Üzüm Çeşidi Uzmanlar Tarafından Mercek Altında Alındı
Mersin'in Erdemli ilçesinde, geçimini bağcılıkla sağlayan Mustafa Başbilen isimli üzüm yetiştiricisi, her bir salkımı 3-5 kilogram arasında gelen yeni bir üzüm çeşidi keşfettiğini bildirmesinin ardından ürün uzmanlar tarafından mercek altına alındı. İlçeye bağlı Üzümlü köyünde 7 dönüm arazide üzüm yetiştiriciliği yapan ve daha önce girdiği yarışmalarda birincilik alan Mustafa Başbilen, tek cins ürünle yeterince kazanamadıklarını ve köylüler olarak yeni cins üzüm arayışına girdiklerini söyledi. Başbilen, "Üzüm üretiminde söz sahibi olan köyümüzde daha çok uzun süre dayanıklılığı ile bilinen Tilkikuyruğu cinsi üzüm yetiştirilmektedir. Ancak pazarda tek bir cins üzümle etkili olmak mümkün değil. Biz de köylüler olarak yeni cins üzümlerin üretimine başlamak için arayış içine girdik. Çeşitleri artırmak için kolları sıvadık" dedi. Sürdürdükleri çalışmalar neticesinde yeni çeşitlerin keşfedildiğini belirten Başbilen, "Bu arayışın sonucunda her bir salkımı yaklaşık 3 ila 5 kilogram arasında gelen bir çeşit yetiştirdik. Aldığımız sonuç köylülerimizi hayli sevindirdi. Ürünün çeşidinin ve özelliklerinin belirlenmesi için İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ziraat Odamızdan destek istedik. Ürün uzmanlar tarafından incelenecek. Kısmetse incelemenin ardından, hazırladığımız 3 dönüm arazide üretime geçeceğiz" diye konuştu. Yeni çeşit üzerinde incelemelerde bulunan Erdemli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Berdan Tun, "Salkım taneleri iri olmakla birlikte homojen bir yapıya sahip. İlk bakışta depolamaya uygun olduğu ve ihracat için uygun olduğu göze çarpıyor. Kendine has bir tadı var. Detaylı inceleme uzman arkadaşlarımız tarafından yapılacak" dedi. İlçede 3 bin 960 dönüm arazide üzüm yetiştiriciliği yapıldığını, bunun ise ağırlıklı olarak Şahna, Üzümlü ve Karayakup köylerinde gerçekleştirildiğini dile getiren Tun, üreticinin bakanlığın sağladığı desteklemelerden faydalanması ve gerekli teknik bilgi desteği için çalışma başlatacaklarını da kaydetti.
Karayakup - 18.08.2011
Gördes Avcılar Kulübünden Yasak Av Uyarısı
Gördes Avcılık, Atıcılık, Doğa Sporları ve Amatör Balıkçılık Spor Kulüp Başkanı Ahmet Esen, Karayakup bölgesindeki içme suyu barajında yasak balık avı yapıldığını bildirdi.
Karayakup - 04.08.2011
Helikopter Kazasıyla İlgili Şok İddia
Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği helikopter kazasını ilişkin ortaya çıkan bulgulara bir yenisi eklendi. Cihan Haber Ajansı, kazanın olduğu gün amatör bir kamera tarafından çekilen çarpıcı bir görüntüye ulaştı. Görüntüde 112 Acil görevlisi, bir vatandaş ile telefonda konuşuyor ve enkazın olduğu bölge helikopterin düşmesinden hemen sonra acil servis görevlisine söyleniyor. Diğer yandan kazanın görgü tanıklarının '156 Jandarma İmdat'ı arayıp helikopterin düştüğü yeri tam olarak söyleyerek enkazın yanlış yerde arandığı yönünde uyarıda bulunduğu; ancak bu ihbarların ciddiye alınmadığı ortaya çıktı. Cihan'ın ulaştığı görüntüler helikopter kazasının olduğu 25 Mart 2009 tarihinde 19. 54'te Kızılöz köyü muhtarının evinde çekiliyor. Söz konusu görüntülerde arama kurtarma çalışmalarına katılan 112 Acil görevlisinin eve gelen bir telefona cevap vermesi görülüyor. Telefon konuşmasında acil servis görevlisi telefondaki görgü tanığından helikopterin muhtemel bulunabileceği yer ile ilgili bilgi alıyor. Görgü tanığı, görevliye 'Enkazın Kızılöz köyünün karşısındaki dağ ve Sisne tarafına doğru bir bölgede' olduğunu söylüyor. Enkaz 27 Mart 2009 tarihinde Keş Dağı'nın Karayakup tepesinde Sisne'ye bakan yamaçta bulunmuştu.
Karayakup - 29.07.2011
Sarıkaya'dan Kısa Kısa
Karayakup beldesi merkez mahalle Muhtarı İskender Karaca, her yıl yaşlı kadınlara yönelik piknik düzenleyerek, onları eğlendirme ve ağırlama kararı aldıklarını söyledi.
Karayakup - 23.06.2011
Sarıkaya'dan Kısa Kısa
Sarıkaya'Da Karayakup Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait mandıra yapımın yüzde 85'i tamamlandı.
Karayakup - 26.05.2011
Çelebi'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı
Çelebi Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2011 yılı 1. dönem olağan meclis toplantısı yapıldı. Kaymakam Yunus Koç başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü spor salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıya, İl Genel Meclisi üyeleri, Birlik Müdürü İlhan Erdurucan, 13 köy muhtarı ve gözlemci sıfatıyla da daire amirleri katıldı. Birlik Müdürü İlhan Erdurucan, birlik tüzüğünün 9. maddesi gereğince, birlik meclis başkanlık divanında görev yapacak iki katip üyenin seçimi, 2011 yılı çalışma planının görüşülmesi, 2010 yılı gelir ve gider kesin hesabının görüşülmesi, birlik gerçekleştirme memurluğuna Süleyman Özkan'ın yerine Sadettin Demirel'in görevlendirilmesi hakkında meclise bilgi verdi. Toplantıda birlik tüzüğünün 14. maddesi gereğince Plan ve Bütçe ile İhtisas Komisyonunun seçimi yapıldı. Birlik Plan ve Bütçe Komisyonuna İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Erdemir, Kepirli Köyü Muhtarı Kalender Uğur, Karaağıl Köyü Muhtarı Halildede Gülden, İğdebeli Köyü Muhtarı T. Turgut Kale ve Karahacılı Köyü Muhtarı Ahmet Efendi Dölek'in, Birlik İhtisas Komisyonuna ise İl Genel Meclis Üyesi Muhsin Yakut, Karayakup Köy muhtarı, Ömer Dinç , Çiftevi Köyü Muhtarı Abdulkadir Uludağ, Halildede Köyü Muhtarı Niyazi Ünsal, Karabucak Köyü Muhtarı Harun Kaya seçildi.
Karayakup - 28.04.2011
Yozgat'tan Kısa Kısa
Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırılacağını söyledi.
Karayakup - 30.03.2011
Kocaeli'de Taksiciye Yapılan Gasp Girişimi
Alınan bilgiye göre, Körfez ilçesine bağlı Karayakuplu köyündeki ıssız bir alanda Yaşar Küçükçapan adlı taksicinin parasını ve aracını arkadaşı R.
Karayakup - 29.03.2011
Taksiciyi Yaraladıktan Sonra Aracını Gasbetmek İstedikleri İddiası
Alınan bilgiye göre, İzmit'te Ömerağa Mahallesi'ndeki Park Taksi durağında, Yaşar Küçükçapan'ın (50) 41 T 169 plakalı taksisine binen 2 kişi, Körfez ilçesine bağlı Karayakuplu köyüne gitmek istediklerini söyledi.
Karayakup - 19.03.2011
Mersin'de Orman Zararlılarıyla Mücadele
Bu kapsamda ilköğretim okulu öğrencilerine hem çevre bilincini aşılamak, hem de mücadele şeklini yerinde göstermek amacı ile Erdemli İşletme Müdürlüğüne bağlı Karayakup köyünde birlikte Çamkese böceği koçanı topladıklarını ifade eden Gözükara, şunları kaydetti: "Ormanlarımızın yüzde 50'sini oluşturan kızılçam ağaçlarının en tehlikeli düşmanı Çamkese böceğidir.
Karayakup - 18.03.2011
Öğrencilerden Dumansız Yangın Mücadelesine Destek
İlköğretim çağındaki çocuklara çevre bilincini aşılamak amacı ile Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Erdemli İşletme Müdürlüğü sınırları içerisindeki Karayakup Köyü'nde çamkese böceği koçanı toplandı.
Karayakup - 16.03.2011
İlköğretim Öğrencileri, Hastane Çalışanlarının Tıp Bayramı'nı Kutladı
Yozgat'ın Sarıkaya İlçesine Bağlı Karayakup İlköğretim Okulu Öğrencileri, Tıp Bayramı Sebebiyle İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi ve Hastane Çalışanlarını Ziyaret Etti.
Karayakup - 08.03.2011
Yozgat'ta Kadın Çiftçiler Yarıştı
Yarışma sonrası birinciye yarımlık altın verirken diğer yarışmacılara da çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarışmada 1. olan Sarıkaya Karayakup Köyünden Selvihan Karaaslan, 24 Mayıs 2011 tarihinde Yozgat'ta yapılacak olan bölge finalinde Yozgat'ı temsil edecek.
Karayakup - 02.03.2011
Yazıcıoğlu'nun Dosyası Özel Yetkili Savcıda
Dosyanın özel yetkili savcıya gönderilmesinde, Devlet Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan 'Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası' raporunun da etkili olduğu öğrenildi. 24 Ocak'ta açıklanan raporda, özellikle enkaz arama çalışmaları sırasındaki zafiyete dikkat çekilirken, "Enkazın bulunduğu en muhtemel yer olan Karayakup tepesinin hiç aranmadığı, amatör bir TRAC görevlisinin internet üzerinde 'muhtemel enkaz yeri' diye işaretlediği bölgenin dokuz kez aranmış olduğu, Ilıca, Hacıbudak, Kurucaova ile Sisne mezrasının güney bölgelerinde yüzlerce kilometre alanın gereksiz yere aranmış olduğu ve sonuçta enkazın 'kendiliklerinden aramaya çıkan 17 köylü vatandaş' tarafından bulunduğu anlaşılmıştır.
Karayakup - 13.01.2011
Mevsimlik İşçiler İçin Geçici Modern Çadır Kentler Kurulacak
Uşak'ta mevsimlik işçilerin nohut ve tütün tarlalarında günlük 20-25 lira gibi bir ücretle çalıştığını, ekonomik güçlükler nedeniyle mevsimlik işçi olarak çalışan bu vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda modern yaşam olanları oluşturacaklarını söyleyen Uzun, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: 'İlimizde Beylerhan, Muharremşah, Çiftlik, Güllü, Yeşilkavak, Uluyayla, Karayakuplu, Delihidirlı, Omurca, Köseler, Karaboyalık köyleriyle Büyükoturak ve Karbasan beldelerinde mevsimlik işçiler için modern çadır kentler kuracağız.
Karayakup - 11.01.2011
Körfez Saadet'ten Köylere Ziyaret
Sarıdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Sevindikli, Naipli, Karayakuplu ve Şemsettin köylerine giderek vatandaşlarla sohbet etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karayakup Haberleri | Karayakup Haber - Haberler - Sayfa 4 - Karayakup haberleri, son dakika karayakup haber ve gelişmeleri burada. Amasya'da Asayiş -Sahte Para Ele Geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 15:03:22. #1.15#
title