Karayakup Haberleri

Karayakup haber, Karayakup son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karayakup - 18.01.2015
Yozgat'ta Kaybolan Kadının Cesedi Bulundu
Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu kadının donmuş cesedi bulundu.  Alınan bilgiye göre, dün sabah erken saatlerde İstiklal Mahallesi'ndeki evinden ayrılan Tekmile Güngör'ün (50), akşam dönmemesi üzerine yakınları durumu polis ve jandarmaya bildirdi.  Güvenlik güçleri ve AFAD ekiplerince yaklaşık 24 saattir aranan Güngör'ün, ilçeden 12 kilometre uzaklıktaki Karayakup beldesi yakınlarındaki boş bir arazide, eşi Faruk Güngör tarafından cesedi bulundu.
Karayakup - 07.04.2014
2014 Yerel Seçim Sonuçları
Saadet Partisi'nden Karayakup Belediye Başkanı seçilen Erdoğan mazbatasını aldı.
Karayakup - 31.03.2014
2014 Yerel Seçim Sonuçları
Yozgat Belediye Başkanlığına, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Kazım Arslan seçildi 13 ilçe belediye başkanlığından 12'sini AK Parti, 1'ini MHP'li aday kazandı.
Karayakup - 10.01.2014
Gördes Karayakup Köyü Yer Tahsisi Bekliyor
Gördes’e bağlı Karayakup köyü sakinleri zor durumda olduklarını belirterek, merkeze 40 kilometre uzaklıktaki 130 haneli köyde, İzmir’e içme suyu sağlayacak olan Gördes Barajı nedeniyle köy yerleşkesinin başka yere taşınması gerektiğini belirtti.
Karayakup - 16.04.2013
Dolu Yağışı Tarım Arazilerine Zarar Verdi
MErdemli İlçesi'ne bağlı Sarıyer, Karayakup, Üzümlü, Doğu Sandal, Sinap, Şahna köylerindeki meyve bahçeleri ile üzüm bağları, dolu yağışından etkilenirken, Arpaçbahşiş ve Çeşmeli beldelerinde ise dolu yağışı nedeniyle narenciye bahçeleri zarar gördü.
Karayakup - 12.03.2013
Yazıcıoğlu Konferansla Anılacak
Yazıcıoğlu için Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenecek konferansın yanı sıra, hafta boyunca mevlid-i şerifler ve kazanın meydana geldiği Kızılöz Köyü Karayakup Dağı'nda anma etkinliği düzenleneceği bildirildi.
Karayakup - 05.02.2013
Kooperatif Başkanı Erdoğan: Sarıkaya'da Süt ve Damızlık Sığırcılığı Gelişecek
Yozgat'ın Sarıkaya İlçesi Karayakup Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Dursel Erdoğan, ilçede damızlık sığırcılık ve süt üretiminin geliştirileceğini söyledi.
Karayakup - 24.01.2013
Vali Yazıcı: Tkdk Hibe Destekleriyle Üreticiler Modern Tesislere Kavuşuyor
Vali Yardımcısı Kemal Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, il genel meclis üyeleri ve ilçede görev yapan kurum müdürlerinin katıldığı ziyarette, belediye birimlerini gezen Vali Yazıcı, karşılaştığı vatandaşlarla sohbet edip isteklerini dinledi. 2009 yılında Sarıkaya ilçesi Karayakup beldesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteği ile Karayakup Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından kurulan tesiste incelemelerine devam eden Vali Abdulkadir Yazıcı, burada da Kooperatif Başkanı A.
Karayakup - 29.11.2012
Muhtar Dağ Çeşmesine Sayaç Taktırdı
Yozgat'ın Sarıkaya İlçesi Karayakup Beldesi'ne yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan çeşmeyi belediye yıkmak istedi, muhtar su sayacı taktırırken halkın kullandığı suyun parasını maaşından ödüyor.
Karayakup - 18.10.2012
Erbir: Kurbanlarınızı Hijyenik Ortamda Mezbahalarda Kestirin
Başkan Erbir, yaptığı açıklamada Sarıkaya-Karayakup Kasabası yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarına, başta ilçede hayvancıkla uğraşan vatandaşların yanı sıra çevre ilçelerden de yoğun şekilde kurbanlık hayvan getirildiğini söyledi.
Karayakup - 02.10.2012
Yahyasaray Sulama Birliği Başkanı Durak Karaca Açıklaması
Hazırladıkları projeye birlik ve beraberlik içinde destek veren Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir'e, AK Parti teşkilatına ve Karayakup Belediye Başkanı Necati Karaarslan'a teşekkür eden Karaca, amaçlarının çiftçilere destek olmak onların gelirini artırmak olduğunu sözlerine ekledi.
Karayakup - 27.09.2012
Bartın'da Elektrik Kesintisi
EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yarın 09.00-17.00 saatleri arasında merkez ilçeye bağlı Dırazlar, Bedil, Hıdırlar, Yeşilyurt, Hocaoğlu, Şirinköy, Köyyeri, Karayakup, Çaybükü Börekçi, Yenihamidiye, Şabankadı, Uluköy, Ecikler, Celilbeyoğlu, Ustaoğlu, Ellibaş, Tasmacı, Hasanefendi, Şiremirçavuş ve Tabaklar köylerine elektrik verilemeyecek.
Karayakup - 25.09.2012
Bartın'da Elektrik Kesintisi
EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 27 Eylül Perşembe günü 09.00-17.00 saatleri arasında Tuna Mahallesi ve Orduyeri Mahallesi'nin bir kısmı ile merkez ilçeye bağlı Drazlar, Bedil, Hıdırlar, Yeşilyurt, Hocaoğlu, Şirinköy, Köyyeri, Karayakup, Çaybükü, Börekçi, Yenihamidiye, Şabankadı, Uluköy, Ecikler, Celilbeyoğlu, Ustaoğlu, Ellibaş, Tasmacı, Hasanefendi ve Şiremirçavuş köylerine elektrik verilemeyecek.
Karayakup - 25.09.2012
Başkent'te Elektrik Kesintisi
EnerjiSA'nın bölgesinde yer alan Çankırı, Kastamonu, Bartın ve Karabük'te elektrik verilemeyecek yerler ise şöyle: -Çankırı'nın Ilgaz ilçesine 09.00-15.00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle İnköy-Sarmaşık-Ilısılık-Yerkuyu-Yuvasaray köyleri-GSM vericileri- Belediye Kum Ocağı-Çeltikbaşı Köyü, -Kastamonu merkeze 04.00-07.30 saatleri arasında scada çalışması nedeniyle Hepkebirler Mahallesi Müftülük yeni hizmet binası Avukatlar Çarşısı-Nasrullah İş Merkezi-Eski Pasaj Mevki-Yınalı Camii-Banka Aralığı ticarethanelerin-Kasaplar Hali ticarethanelerin bir kısmı ve civarı, 09.00-13.00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle, Yaka köyü merkez mahallesi Girdallı-Çatalçam köyleri-Akçataş Köyü merkez mahallesi-Çıban-Tekke-Sipahi-Sulusökü köyleri-özel trafolu müşteriler, 14.00-18.00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle, Yaka Köyü merkez mahallesi, Girdallı-Çatalçam köyleri-Akçataş Köyü merkez mahallesi-Çıban-Tekke-Sipahi-Sulusökü köyleri-özel trafolu müşteriler, -Kastamonu'nun İnebolu ilçesine 09.00-18.00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle Dibek Köyü, -Zonguldak merkeze 02.00-07.00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle Çatalağzı beldesi-Muslu beldesi-Gelik beldesi Ayıiçi Mahallesi, 09.00-14.00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle Kilimli Beldesine bağlı Üçyolağzı Mevki-Radaraltı Kösteritler Mevkisine-Saraycık Köyüne bağlı mahalleleri-Ayvatlar Köyü Kuzca Mahallesine-Sofular Köyü merkez ve Dere Mahallesi, 09.00-17.00 saatleri arasında scada çalışması nedeniyle Günay Çeyiz civarı-Karakuşlar Mağazası-Sarıllar Petrol, -Bartın merkeze 09.00-17.00 saatleri arasında scada çalışması nedeniyle 2 nolu çevreyolu bir kısmı-Ali Yay Tesisleri-Karaağaçlık-Ateş Değirmeni sokaklar bir kısmı, tesis çalışması nedeniyle Epçiler Köyü ve mahalleleri, tesis çalışması nedeniyle Drazlar-Bedil-Hıdırlar-Yeşilyurt-Hocaoğlu-Şirinköy-Köyyeri-Karayakup-Çaybükü Börekçi-Yenihamidiye-Özel Ellibaş su-Şabankadı-Uluköy-Ecikler-Celilbeyoğlu-Ustaoğlu-Ellibaş-Tasmacı-Hasanefendi köyleri, bakım çalışması nedeniyle Şiremirçavuş-Şiremirçavuş Tabaklar köyleri ve mahalleleri-Pelenkoğlu-Grand Astra Otel-Deniz Sitesi ve Bartın Seramik Fabrikası özel trafoları, -Karabük'ün Eskipazar ilçesine 09.
Karayakup - 15.09.2012
Gördes'te Kaçak Sigara Operasyonu
Gördes İlçe Jandarma ekipleri tarafından sigara kaçakçılığına yönelik yürütülen operasyonda, Akhisar ilçesinden köye kaçak sigara sokmak isteyen İ.Y.isimli vatandaş kıskıvrak yakalandı.
Karayakup - 08.08.2012
Ankara ve Çevresinde Planlı Elektrik Kesintisi
Kırıkkale'nin Çelebi ilçesine 6: 00-10: 00 saatleri arasında Bakım çalışması nedeniyle Merkez-Çelebi Dörtyol ve Alıcıyeniyapan-Çiftevi-Hacıyusuflu-İğdebeli-Karaağaç-Karabucak-Karaağıl-Karayakup-Karahacılı-Kepirli-Müsellim-Tilkili Köyleri Özel trafolu Mikro Kalsit-Nihak Madencilik-Kepirli Kum Ocağı-Rukiye Kaleli-Çelebi PTTsine enerji verilemeyecek.
Karayakup - 11.07.2012
Kırıkkale'de Bir Köy Muhtarı, Köyün Sıkıntılarını Gazete Yolu ile Duyurdu
Delice ilçesi Karayakup köyü muhtarı Ömer Dinç, köydeki eksikler giderilmeyince sıkıntılarını dile getiren bir mektubu ulusal bir gazetede yer verilen serbest kürsü isimli köşede yayınlattı.
Karayakup - 02.07.2012
CHP İl Başkanı Akar Köy Gezilerinde
CHP İl Başkanı Akar, CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Güner ve CHP Erdemli İlçe Başkanı Hidayet Oğuz ile birlikte dağ köylerine giderek, köylülerin sorunlarını dinledi. Erdemli'nin bin 600 rakımlı köylerini gezen Akar, 9 köy muhtarı ile de Müğlü Köyü'nde yemekte buluştu. Sinap, Şahna, Arpaç, Henan, Elvanlı, Siraç, Üzümlü, Karayakup, Sarıyer köylerinin muhtarlarıyla bir araya gelen Akar, muhtarların aktardığı sorunları da bir bir not etti.
Karayakup - 12.06.2012
Boğanın Saldırdığı Kişi Öldü
Edinilen bilgiye göre, Karayakup beldesinde çiftçilik yapan Duran Sömer (61) hayvanlarına yem vermek için ahıra gitti.
Karayakup - 12.06.2012
Beslediği Boğanın Boynuz Darbeleriyle Öldü
Yozgat'ın Sarıkaya İlçesi Karayakup Beldesi'nde çiftçi 61 yaşındaki Duran Sömer, ot verdiği boğanın saldırısında boynuz darbeleriyle yaşamını yitirdi.
Karayakup - 06.06.2012
Miniklere Tatil Öncesi Sağlık Taraması
Mersin'in Erdemli İlçesinde minik öğrencilerin sağlıklı bir yaz tatili geçirmeleri için Erdemli Sağlık Gönüllüleri Derneği (DERMAN) üyesi gönüllü doktorlar Karayakup İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilere yönelik sağlık taraması yaptı.
Karayakup - 30.05.2012
Köy Okulu Öğrencilerine Sinema Jesti
Şehirde 3 yıldır uygulanan 'Kardeş Okul, Kardeş kurum Projesi' kapsamında Amasya'nın Göynücek ilçesine bağlı Karayakup ile Kervansaray köylerindeki 2 okulda öğrenim gören 26 öğrenciyi araçlarla şehir merkezine getiren Türk Telekom yetkilileri sinemada 'Sevimli kahramanlar' adlı filmi izleyen öğrencilere şehri gezdirdiler.
Karayakup - 05.05.2012
Güneydoğu'nun Enginarı "Kenger"
Merkeze bağlık Karayakup köyünde oturan 12 yaşındaki Harun Çakırtaş (12), kenger bitkisini topraktan çıkarmak için özel yapılmış demiri kullandıklarını anlatarak, topladıkları kengeri dikenlerinden ayıkladıktan sonra poşetleyip yoldan geçenlere sattıklarını söyledi.
Karayakup - 20.04.2012
Sarıkaya'da Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu
Beştepeler mevkiinde düzenlenen fidan dikim törenine, Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan Karataş, Karayakup Belediye başkanı Necati Karaarslan, İlçe Emniyet Müdürü Ökkeş Bulut, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Dinçsoy, DP İlçe Başkanı Adnan Şahin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Karayakup - 16.04.2012
Bartın'da Elektrik Kesintisi
Açıklamada, 20 Nisan'da Eskihamidiye köyüne 09.00-12.00, Ecikler köyüne 13.00-16.00 saatleri arasında elektrik elektrik verilemeyeceği, 21 Nisan'da Karayakup köyünde 09.
Karayakup - 25.03.2012
Muhsin Yazıcıoğlu Ölümünün 3'üncü Yılında Dağda Anıldı
Kahramanmaraş'tan Yozgat Yerköy mitingine gittiği helikopterin Göksun İlçesi'nde düşmesi sonucu 5 kişiyle birlikte yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 3'üncü yılında, olayın meydana geldiği Keş Dağı'nda dualarla anıldı.Kızılöz Köyü'nde bir araya gelen BBP Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Hayrettin Arslanhan, BBP Göksun İlçe Başkanı Mehmet Kaya, BBP Tekir Belde Başkanı Ali Akkoyun, Yazıcıoğlu'nun bacanağı Dr. Rafet Arslanoğlu ve partililer, 2 bin 56 rakımlı Keş Dağı'na tekbirler eşliğinde tırmandı. Kar kalınlığının 4 metreyi bulduğu Keş Dağı Karayakup Tepesi'nde helikopter enkazının bulunduğu yere ulaşan partililer, burada Türk Bayrakları ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun posterlerini açıp, 'Muhsinler ölmez', 'Şehitler ölmez' sloganları attı.
Karayakup - 25.03.2012
Muhsin Yazıcıoğlu Ölümünün 3'üncü Yılında Dağda Anıldı
Kızılöz Köyü'nde bir araya gelen BBP Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Hayrettin Arslanhan, BBP Göksun İlçe Başkanı Mehmet Kaya, BBP Tekir Belde Başkanı Ali Akkoyun, Yazıcıoğlu'nun bacanağı Dr. Rafet Arslanoğlu ve partililer, 2 bin 56 rakımlı Keş Dağı'na tekbirler eşliğinde tırmandı. Kar kalınlığının 4 metreyi bulduğu Keş Dağı Karayakup Tepesi'nde helikopter enkazının bulunduğu yere ulaşan partililer, burada Türk Bayrakları ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun posterlerini açıp, 'Muhsinler ölmez', 'Şehitler ölmez' sloganları attı.
Karayakup - 22.03.2012
Anne, İki Çocuğu ile Kayıplara Karıştı
Kırıkkale'nin Çelebi ilçesine bağlı Karayakup köyünde yaşayan Filiz Yüzüak (31), biri engelli iki çocuğu ile evden ayrıldı, bir daha köyüne dönmedi.
Karayakup - 12.03.2012
Karayakup - 26.02.2012
Bartın'da Elektrik Kesintisi
EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, yarın Kozcağız beldesine bağlı Köyyeri, Yenihamidiye, Karayakup, Drazlar, Bedil, Uluköy, Şabankadı, Tasmacı, Ellibaş, Hıdırlar, Yeşilyurt, Şirinköy, Hocaoğlu, Ecikler, Ustaoğlu, Celilbeyoğlu, Hasanefendi, Çaybükü köylerine 09.
Karayakup - 24.01.2012
Sarıkaya İlçe Teşkilatından TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e Ziyaret
Ziyaret sırasında Karataş, adliye sarayı, Sarıkaya şehir geçişi ve Baran Caddesi asfaltlanması projeleri konusunda TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten destek istedi. Karayakup Belediye Başkanı Necati Karaarslan'da Yahyasaray Barajı sulama alanın yeni sisteme dönmesi için, Yukarı Sarıkaya Belediye Başkanı Mevlüt Ayhan'da Poyrazlı-Yukarı Sarıkaya arasındaki 4 kilometrelik yolun yapılması için TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten yardım istedi.
Karayakup - 19.01.2012
AK Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Karataş, Karayakup Belediyesi'ni Ziyaret Etti
AK Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Osman Turan Karataş ve Başkan Yardımcısı Aytaç Aytekin, Karayakup Belediye Başkanı Necati Karaaslan'ı ziyaret etti.
Karayakup - 09.01.2012
Yerköy'de Su Borusu Çalan Kişi Yakalandı
Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karayakup Beldesi yolunda yaptıkları yol kontrolünde, E.
Karayakup - 09.01.2012
Yozgat Jandarma Çalınan Tarla Sulama Malzemesini Kısa Sürede Yakaladı
Bunun üzerine harekete geçen Sarıkaya ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yapılan devriye sırasında Karayakup Beldesi yolunda yapılan yol kontrolünde, Karayagup beldesinden E.
Karayakup - 06.01.2012
Erdemli'de Üç Belde İlçe Olmak İstiyor
4 bin 200 nüfuslu Çeşmeli Belediye Başkanı Halil İbrahim Dur, 11 bin nüfuslu Tömük Belediye Başkanı Derviş Yıldırım ve 12 bin nüfuslu Kargıpınarı Belediye Başkanı Kerim Şahin'in ilçe yapılması konusunda altına imza attığı dilekçeye bölge içerisinde kalan Üzümlü, Karayakup, Karahıdırlı, Sıraç, Pınarbaşı, Sarıyer, Doğusandal, Hacıalanı, Elvanlı, Sinap, Şahna, Çiftepınar, Hacı Halil Arpaç ve İlemin köyü muhtarları da destek verdi.
Karayakup - 23.12.2011
Bartın'da Kültür ve Turizm Çalışmaları
Ulus Kocagöz Konağı'nın restorasyonu, Amasra Müzesi'nin onarımı, Ulus Ulukaya Şelalesi ve Amasra ilçesindeki bedestenin ışıklandırıldığını anlatan Kayış, şunları kaydetti: "Amasra ilçesinde bulunan tarihi Bedesten kalıntılarının gün yüzüne çıkartılması için yapılacak arkeolojik kazı çalışmaları için ödenek tahsis ettik. 1993'de temeli atılan ve atıl durumda bulunan kültür merkezi inşaatının projesini revize ederek deprem güçlendirme ve ikmal inşaatını yaptık. 2012'de de bütçeden gerekli ödenek sağlanarak Fırınlı Köyü sınırları içerisindeki tarihi kale, Karayakup Köyü mevkindeki Davuttepe Höyüğü, Sipahiler Köyü'ndeki mağara, Çeştepe Köyü'ndeki höyük, Saraylı-Karasu Köyü'ndeki Göldağı Gölü ile Mugada, Kızılkum, Hatipler köylerinin turizme kazandırılmasına ait etüt proje fizibilite çalışmaları yapılacaktır.
Karayakup - 16.12.2011
Sarıkaya'da Hayvan Pazarını Canlandırma Toplantısı
Karayakup Belediye Başkanı Necati Karaaslan da ilçeye gelen misafirlere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, ilçenin tamamına yakınının hayvancılıkla geçimini sağladığını, bu nedenle pazarın eski canlılığına kavuşması için herkesin elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda olduğunu anlattı.
Karayakup - 03.11.2011
Sarıkaya Canlı Hayvan Pazarı Kurban Bayramı Öncesi Açıldı
Sarıkaya-Karayakup Kasabası yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarına, başta ilçede hayvancıkla uğraşan vatandaşların yanı sıra çevre ilçelerden de yoğun şekilde kurbanlık hayvan getirildiği belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karayakup Haberleri | Karayakup Haber - Haberler - Sayfa 3 - Karayakup haberleri, son dakika karayakup haber ve gelişmeleri burada. Diyarbakır'da Minibüs Devrildi, 6 Kişi Öldü, 4 Kişi Yaralandı (2.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.2.2021 22:03:45. #1.15#
title