Karataş'ta Balıkçı Teknesi Battı: 1 Ölü

Karataş'ta Balıkçı Teknesi Battı: 1 Ölü

Adana'da 8 Aylık Hamile Eşini Evde Bırakarak, Gece Yarısı Balığa Giden Erkek Kuaförü, Teknenin Batması Sonucu Suda Boğularak Can Verdi.

Karataş'ta Balıkçı Teknesi Battı: 1 Ölü

Adana'da 8 aylık hamile eşini evde bırakarak, gece yarısı balığa giden erkek kuaförü, teknenin batması sonucu suda boğularak can verdi.

Evli ve iki kız çocuk babası olan talihsiz berberin hamile eşinden bir erkek çocuk beklediği, adını da eşinin ölen babasının adını koymaya hazırlandıkları öğrenildi.

Adana'nın Karataş İlçesi'ne bağlı Adalı Köyü yakınlarında pazar sabah meydana gelen olayda, kardeş olan arkadaşları Süleyman Taşçı (28) ve Mehmet Taşçı (23) ile sözleşerek cumartesi gece 22.30'da balığa giden Cenan Aktaş'ın bir gün sonra ölüm haberi gelince ailesi yıkıldı.

Cenan ile 3 yıldır sürekli balığa gittiklerini belirten Süleyman Taşçı, iki hafta önce de aynı yere balığa gittiklerini, ancak tekneleri arızalandığı için suya açılamadıklarını ve kıyıdan olta attıklarını söyledi. Süleyman Taşçı, olay günü sabah saatlerinde Adalı Köyü yakınlarında kardeşi Mehmet ve Cenan ile tekneyle denize girerek Ceyhan Nehri yatağına doğru hareket ettiklerini, bir süre sonra rüzgarın şiddetiyle dalgalanan suyun tekneye dolmaya başladığını belirtti. Taşçı, "Teknemiz küçüktü. Cenan da yüzme bilmiyordu, ama suya girmekten hiç korkmazdı. Teknedeki suyu boşaltmak isterken dengemiz bozuldu ve tekne yan yatınca hızla su alarak battı. Bu sırada, teknedeki ağımız da suya döküldü. Kardeşim Mehmet, ayağına takılan ağdan kurtularak can havliyle kendini karaya attı. Ben de bacaklarını belime, ellerini omzuma atarak yapışan Cenan'ı kurtarmaya çalışıyordum. Bana 'Ayağıma ağ takıldı' diyordu. Ben de ayaklarımla, ayağına sürterek ağı sıyırmaya çalıştım. Bir yandan da nehrin akıntısına karşı koymaya çalışıyorduk. Bu şekilde Cenan'ı kıyıya 10 - 12 metre kadar çektim. Ama bir an elimden sıyrıldı ve gitti. Arkasından daldım ama su çok bulanıktı, bulamadım" dedi.

Süleyman Taşçı, daha sonra olay yerine gelen balıkçı tekneleriyle de Cenan'ı aradıklarını ancak bulamadıklarını, ümidi kesince de Adana'ya dönerek ailesine haber verdiklerini söyledi.

Eşinin ölüm haberini, annesinin evine gelmesi üzerine anladığını ve yıkıldığını söyleyen eşi Seher Aktaş ise 6 yaşındaki Gamze ile 10 yaşındaki Gözde'ye sarılarak gözyaşı döktü. Acılı kadın, "Kocamın balığa gitmesini hiç istemezdik. O gün de 'gitme' dedik. Ama 'arkadaşlarıma söz verdim. Bu son olacak' diyerek evden ayrıldı. Her zaman sabah namazını kılar giderdi, bu kez cumartesi akşamdan gitti. Gittiğinde de hamile olduğum için sürekli arar durumumu sorardı. Bu kez gittiğinde hiç aramadı. İçime şüphe düştü, sonunda da korktuğumuz oldu" diye ağladı.

Seher Aktaş, 3 gündür nehir yatağında yapılan aramalara rağmen bulunamayan eşinin cesedini mutlak görmek istediğini belirterek, "O'nu görmeden öldüğüne inanmam. Hiç değilse cesedini göreyim yeter" diyerek yetkililerden yardım istedi.

Minik Gözde ile Gamze de, babalarını çok sevdiklerini, balığa gitmesini hiç istemediklerini anlatırken, "Giderken bizi öptü. Bir daha gitmeyeceğim dedi, ama dönmedi" dedi.

Cenan Sertaş'ın Malatya'nın Doğankent İlçesi Polat Kasabası'ndan gelen annesi Hanise ile kardeşleri de nehir yatağında olduğu sanılan cesedin bulunması için Valilik ve Devlet Su İşleri'nden iş makinesi desteği istedi.

(DF-DF-MEF-Y)

Kaynak: İHA