Karataş Sahilleri Tatilcileri Bekliyor

Karataş Sahilleri Tatilcileri Bekliyor

Karataş'ın En Büyük Sorunu Olarak Görülen "Kanalizasyon ve Arıtma" Tesislerinin Projelendirilmesi İçin Yetki Veren Adana'nın Karataş Belediye Başkanı Fatih Balıkçı, Sahilleri Halka Açtı.

Karataş Sahilleri Tatilcileri Bekliyor

Karataş'ın en büyük sorunu olarak görülen "Kanalizasyon ve arıtma" tesislerinin projelendirilmesi için yetki veren Adana'nın Karataş Belediye Başkanı Fatih Balıkçı, sahilleri halka açtı.

Kıyı şeridinin temizlenmesiyle ilçeye plaj dışında iki sahil daha kazandırdığını ifade eden Balıkçı, yaptığı basın açıklamasında, "Elimizde sihirli değnek yok. Ama ilçemiz için sahillerimizin önemi tartışma götürmez. Bu yüzden de plaj dışında iki sahil daha açarak tatilcilerin hizmetine sunduk." dedi. Bunlardan birisinin barınak arkasındaki sahil şeritleri olduğuna dikkat çeken Balıkçı, günübirlik konaklama için ideal olan sahili her türlü donanımıyla hizmete açtığını hatırlattı. Balıkçı, "İkinci yerimiz ise uzun zamandır ihmal edilmiş olan Harbiş sahilleri. Harbiş sahilini yeniden düzenleyerek uzun ve temiz bir sahil şeridi kazandık. Bu sahillerimizde belli sayıda çadırda konaklama izni veriyoruz." açıklamasında bulundu.

Belediyecilikte yeni kararların önemine değinen Fatih Balıkçı, kendileri gibi yeni bir belediyecilik anlayışı geliştireceklerini kaydetti. Karataş'ta yatırım yapmak isteyenlerin önünün açık olduğuna değinen Balıkçı, şunları söyledi: "Bu dönem Karataş'ı görmeden karar almayın. Yaşlısıyla genciyle, yatırımcısıyla tatilcisiyle herkesi kıyılarımızı görmeye çağırıyorum. Türkiye'nin en güzel, en bakir kıyıları hala bizde. Üstelik kente yakınlığı var. Sizleri 20 dakika sonra denizle buluşturacak yol çalışmaları sonuçlanmak üzere. Yeni açılan plajlarımız sizleri bekliyor."

(CİHAN)

Kaynak: CHA