Karasu'da Dev Dalgalar

Karasu'da Dev Dalgalar

Sakarya'nın Karasu ilçesinde fırtınadan dolayı çok sayıda işyerini su bastı.

Karasu'da Dev Dalgalar

Sakarya'nın Karasu ilçesinde fırtınadan dolayı çok sayıda işyerini su bastı. Dalgalar bir tatil köyünü yutarken limanda demirli bir balıkçı teknesi alabora oldu.

Karadeniz'de çıkan fırtına Karasu'nun sahil şeridini adeta yutuyor. Hızı saatte 100 kilometreyi aşan ve sekiz metreyi bulan dev dalgalar sahil şeridinde bulunan çok sayıda evi tehdit ediyor. Gün boyu süren tahliye çalışmaları esnasında eşyalarını traktör ve kamyonlara yükleyen vatandaşlar, liman mendireğinden dolayı son yıllarda bu baskınların arttığını ve son fırtına ile birlikte dalgaların evlerini yutma noktasına geldiğini iddia ediyor.

Şiddetli dalgalardan dolayı Karasu Sahili sulara teslim olurken, sular normal seviyesinden 100 metre kadar içeri girmiş durumda. Boyu 8 metreyi aşan dalgalara teslim olan bir tatil köyü de sular altında kalırken, belediye ekiplerinin yer yer gerçekleştirdiği çalışmalar yetersiz kalıyor.

Limanda demirli duran Burak 54 isimli bir balıkçı teknesi de fırtınanın etkisiyle alabora oldu. Ortadan ikiye ayrılan teknenin yarısı sulara gömülürken su dışında kalan bölümünün dalgalarla boğuştuğu görüldü. - SAKARYA