Karar Haberleri

Karar haber, Karar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karar 3.6.2020
Almanya Futbol Federasyonu, George Floyd'a destek veren futbolcular hakkında inceleme yapmayacak
Almanya Futbol Federasyonu (DFL) Kontrol Komisyonunun ABD'nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren George Floyd'a destek veren futbolcular hakkında inceleme yapmayacağı bildirildi. DFB'den yapılan açıklamada, Kontrol Komisyonun Floyd olayıyla ilgili dayanışma ve ırkçılık karşıtı gösterilerinde bulunan Borussia Dortmund'da forma giyen Achraf Hakimi ve Jadon Sancho, Schalke 04'de oynayan Westen McKennie ve Borussia Mönchengladbach forması taşıyan Marcus Thuram hakkında inceleme yapılmayacağı belirtildi. Açıklamada komisyonun Floyd olayıyla ilgili gelecek hafta yapılacak ırkçılık eylemlerinde de bu çizgiyi koruyacağı aktarıldı. DFB Başkanı Fritz Keller, komisyonun bu öngörülü kararından dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, "DFB her türlü ırkçılığa, ayrımcılığa ve şiddete kararlılıkla karşı çıkıyor ve hoşgörü, açıklık ve çeşitlilikten yana yer alıyor.
Karar 3.6.2020
Filistin'de koronavirüs nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal 1 ay daha uzatıldı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 ay önce ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) süresini 30 gün daha uzatma kararı aldı.
Karar 3.6.2020
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye, hızlı tren üretecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş.'nin (TÜDEMSAŞ) birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak TÜRASAŞ'un kurulduğunu belirtti. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı'nın da geçen mart ayının başında Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, milli YHT'nin de TÜRASAŞ tarafından üretileceğini açıkladı.
Karar 3.6.2020
Son dakika haber | YKS'ye girecek öğrencilere yol yardımı
Nusaybin'de her yıl birçok öğrenciye burs sağlayan Çelik ailesi, YKS'ye girecek öğrencilere destek verme kararı aldı.
Karar 3.6.2020
Serbest döviz fonlarından kesinti oranı yüzde 15 oldu
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Karar 3.6.2020
Milli YHT'yi TÜRASAŞ üretecek
Bakan Karaismailoğlu, yazılı açıklamasında, TCDD Genel Müdürlüğünün bağlı ortaklıkları olan Türkiye Vagon Sanayii AŞ (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii AŞ'nin (TÜDEMSAŞ) birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak TÜRASAŞ'ın kurulmasının mart ayında kararlaştırıldığını ve konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı'nın bugün Resmi Gazete'de yayımlandığını anımsattı.
Karar 3.6.2020
Gazze'de camiler ibadete açıldı
Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan camiler, Din İşleri ve Vakıflar Bakanlığının aldığı kararla ibadete açıldı.
Karar 3.6.2020
Adana'da Bölge İdare Mahkemesi kurulması
Mahkemenin 5 yıl aradan sonra yeniden Adana'da faaliyete geçecek olmasıyla önemli zaman ve iş tasarrufu sağlanacağını ifade eden Kıvanç, kararın yargı camiasına ve bölge illerine hayırlı olması temennisinde bulundu.
Karar 3.6.2020
Başkentte toplu taşıma araçlarına normalleşme düzenlemesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni normalleşme sürecinde belediye otobüslerinde ayakta yolcuda yüzde 30, raylı sistemlerde yüzde 50 kuralıyla hizmet verilmesini kararlaştırdı.
Karar 3.6.2020
YKS ve MSÜ sınavına bir günlük ek başvuru hakkı
AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü başkanlığında toplanan, TBMM Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Karma Alt Komisyonu, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) tavsiye kararlarına uyan ve uymayan kurumların temsilcilerini dinledi.
Karar 3.6.2020
Artvin'de iş yerleri ve kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulunun, Kovid-19 salgınının yayılmasını ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek amacıyla yeni kararlar aldığı belirtildi.
Karar 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak"
"Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı korumaya kararlıyız" Desteklerin olumlu etkilerinin verilere yansımaya başladığını ifade eden Oktay, "İhracatta hızla normal seviyelerimize dönmek ve akabinde post Kovid-19 fırsatlarını değerlendirerek çok daha ötesine geçmek arzusundayız.
Karar 3.6.2020
Lübnan: UNIFIL, İsrail'in on binlerce sınır ihlalini kayıtlara geçirdi
Başbakan Diyab da görüşmede, ülkesinin BMGK'nin 1701 sayılı kararına ilk günden bu yana bağlı kaldığını söyledi.
Karar 3.6.2020
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "2020'yi pozitif büyüme performansı ile kapatacağız"
Kamu bankaları tarafından inşaat, otomotiv ve turizm sektörüne canlılık kazandırmak amacıyla 4 yeni kredi paketinin kamuoyuna sunulduğunu kaydeden Oktay, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Diğer taraftan istihdamın sürekliliğini sağlamak için de yine kısa çalışma ödeneğinden faydalanma şartlarında kolaylaştırmış durumdayız. Bugüne kadar 3 milyondan fazla çalışana 5,1 milyar lira kısa çalışma ödeneği verdik. Yine ihracatçılarımız için ise Türk Eximbank stok finansman destek paketi, Türk lirası cinsinden reeskont kredisi ve kredi verme, kredi geri ödeme vadelerinin uzatılması gibi destek programları başlatmış, 800 milyon dolardan fazla bir tutarda sendikasyon kredisi temin etmiştir. Tüm bu desteklerin olumlu etkileri verilere yansımaya başladı. Mayıs ayı ihracatımız normalleşmenin sağladığı olumlu etkiler sonucunda Nisan ayına göre yüzde 10,84 artışla 540 milyon dolara yükselmiştir. İhracatta hızla normal seviyelerimize dönmek ve akabinde de post kovid fırsatlarını değerlendirerek çok daha ötesine geçmek arzusundayız. Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız.
Karar 3.6.2020
Son dakika... Kosova'daki yeni koalisyon hükümeti meclisten güvenoyu aldı
Bir önceki koalisyon hükümetinin parçası olan Kendin Karar Al Hareketi milletvekillerinin katılmadığı meclis oturumunda, yeni hükümete meclisten 24 "hayır" ve bir "çekimser" oy çıktı.
Karar 3.6.2020
Fukuşima'nın etkilediği bölgeler nükleerden tam arıtılmadan dönüşe izin verilebilir
Söz konusu düzenlemeye göre, radyoaktif maddeden arındırma işlemlerinin 9 yıldır bitirilemediği 7 bölgedeki ilçe ve kasabalara dönüşe yerel hükümetlerce karar verilecek.
Karar 3.6.2020
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den enflasyon açıklaması Açıklaması
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Çarşı ve pazarda cebimize doğrudan yansıyan zamların üzerine bir de Kovid-19 salgının olumsuzlukları eklenmiştir. Yapılan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda kararlaştırılan maaş zamlarının yetersizliği bir kere daha ortaya çıkmıştır.
Karar 3.6.2020
Hamas yöneticilerinden Salah: "İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planı çatışmaya yeni bir kapı açacak"
Salah, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, İsrail'in Batı Şeria'yı "ilhak" kararına karşı "Batı Şeria, Batı Şeria'mızdır" sloganıyla uluslararası bir kampanya başlattıklarını belirtti.
Karar 3.6.2020
İsrail Polisinden Mescid-i Aksa'nın imamının evine baskın
İsrail güçleri tarafından 29 Mayıs'ta evine düzenlenen baskınla gözaltına alınan İkrime, daha sonra serbest bırakılmıştı. İkrime'ye Mescid-i Aksa'dan 1 hafta uzaklaştırılması kararı verilmiş ve bugün karakola giderek ifade vermesi istenmişti.
Karar 3.6.2020
Son dakika haber | TSK'dan FETÖ ile yoğun mücadele
Bu kapsamda bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahlarda devam eden çalışmalarda, FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel inceleniyor.
Karar 3.6.2020
TSK'dan FETÖ ile yoğun mücadele
Bu kapsamda bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahlarda devam eden çalışmalarda, FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel inceleniyor.
Karar 3.6.2020
Bağlar Belediyesi asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor
Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yıllardır hizmete hasret kırsal mahallelerine önemli hizmet sunduklarını belirterek, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan referans aldığımız başarılı belediyecilik pratiklerini uygulayarak tüm yerleşim yerlerimizde hiçbir ayrım gözetmeden hizmet seferberliği yürütüyoruz. Feraset sahibi olan milletimiz bunu görüyor ve her türlü desteği veriyor. İki kırsal mahallemize daha yol ve beton boru hizmetlerini kazandırdık. Bizim işimiz siyaset değil,hizmet üretmektir. Bu doğrultuda ilçemizde sorunu çözülmeyen yer bırakmamaya kararlıyız.
Karar 3.6.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu gündemi değerlendirdi Açıklaması
Yeni tip koronavirüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini kaybettiğini belirten Karamollaoğlu, sağlık çalışanlarının gösterdiği fedakarlık ve gayretle Bilim Kurulunun dikkatli ve özverili kararları sayesinde salgının daha az zararla geçirildiğini aktardı.
Karar 3.6.2020
İtalya'da seyahat kısıtlaması kalktı
İtalya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında getirilen bölgeler arası seyahat kısıtlamasını kaldırırken, dış sınırlarını da Avrupa Birliği (AB) ve Schengen Bölgesi ülkelerine açtı. Başbakan Giuseppe Conte'nin 16 Mayıs'ta açıkladığı son kararnameye göre, Kovid-19'a yönelik sıkı karantina tedbirlerinin serbest dolaşıma ilişkin son önemli kısıtlaması bugün itibariyle resmen kalktı.
Karar 3.6.2020
Alman Seyahat Acenteleri Birliğinden "Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın" çağrısı
Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Alman hükümetine Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açması çağrısında bulundu. Fiebig, yaptığı açıklamada, Alman hükümetinin 15 Haziran'dan itibaren Avrupa ülkelerine "seyahat uyarısını" kaldırılacağı yönündeki kararının hem seyahat edecekler hem de yüzbinlerce çalışanı bulunan turizm sektörü için önemli ve doğru bir adım olduğunu bildirdi.
Şu an buradasınız: Karar Haberleri | Karar Haber - Haberler - Karar haberleri, son dakika karar haber ve gelişmeleri burada. Almanya Futbol Federasyonu, George Floyd'a destek veren futbolcular hakkında inceleme yapmayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:06:30. #1.15#
title