Karapınar Haberleri

Karapınar haber, Karapınar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karapınar - 22.8.2020
Karapınar'da yaralı leylek tedavi altına alındı
Konya'nın Karapınar ilçesinde, bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan leylek tedavi altına alındı.
Karapınar - 22.8.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------ -Olay anı güvenlik kamerası görüntüsü Haber-Kamera: Eda Ebru NANECİ / İZMİR, ========== Meyil Obruk Gölü, pembeye büründü KONYA'da, karstik bir yapıya sahip olan Meyil Obruk Gölü, sıcakların artması ve su seviyesinin azalmasıyla, sudaki artemia salina türündeki bakteriler nedeniyle pembe renge büründü. Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, "Bölgedeki Tuz Gölü'nde, Obruk Gölü'nde ve Meke Gölü'nde olduğu gibi zaman zaman suların azalmasına bağlı olarak bakteri patlamaları yaşanabiliyor. Şu andaki renklenmenin nedeninin o olduğunu düşünüyoruz" dedi.   Karapınar'daki Meyil Obruk Gölü son günlerde görsel güzelliğiyle dikkat çekiyor.
Karapınar - 22.8.2020
Son dakika haberi... Muğla'da orman yangını
Karapınar Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Karapınar - 22.8.2020
Karapınar'da kan bağışına destek
Karapınar'da Türk Kızılayı tarafından düzenlenen kan bağışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Karapınar - 21.8.2020
Son Dakika: Malatya'da 1 mahalle karantinaya alındı
Son dakika haberleri: MALATYA'nın Hekimhan ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Karapınar - 21.8.2020
Malatya'da bir mahalle karantinaya alındı
Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, Hekimhan ilçesi Karapınar Mahallesinde Kovid-19 vakalarının tespit edildiği belirtildi.
Karapınar - 21.8.2020
Son dakika haberleri: Konya'daki Meyil Obruk Gölü'nün rengi pembeye döndü
Bir son dakika haberine göre Konya'nın Karapınar ilçesinde bulunan, hava sıcaklıkları ve jeolojik faktörler dolayısıyla rengi pembeye dönen Meyil Obruk Gölü, görenleri şaşırtıyor.
Karapınar - 19.8.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cuma günü milletimize bir müjde vereceğimize inanıyorum (3)
Gelen son dakika haberlerine göre KARAPINAR GÜNEŞ SANTRALİ'NİN DE AÇILIŞINI YAPTICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans ile katılarak, Konya Karapınar'da bulunan ve Kalyon Holding tarafından yapılan Karapınar Güneş Santrali'nin açılışı gerçekleştirdi.
Karapınar - 19.8.2020
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cuma günü milletimize bir müjde vereceğimize inanıyorum (2) - Yeniden
'YENİLEBİLİR ENERJİDE TEKNOLOJİ ÜRETEN ÜLKE HALİNE GELDİ' Bakan Albayrak, "Bu tesiste, Türkiye'nin Türk mühendislerinin yaptığı güneş panelleri üretilecek. Yaklaşık 1 milyar dolarlık bir ithalat pazarı artık Türkiye'de üretilecek, ihracat kapasitesi de gelişmiş olacak. Türkiye artık yenilenebilir enerjide teknoloji üreten ülke haline geldi. Ektiğimiz tohumlar her gün çınara dönüşecek. Yerli güneş fabrikası tesisi ile dünyanın en büyük Konya Karapınar'daki güneş tarlasının panelleri burada üretilecek.
Karapınar - 19.8.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cuma günü müjde vereceğiz, Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına...
Konya Karapınar'daki bin megawatlık güneş enerjisi santraline ilişkin konuşan Erdoğan, "Ülkemiz bu alanda muhteşem bir tesise kavuşacaktır.
Karapınar - 19.8.2020
Konya Karapınar Güneş Santrali Trafo Merkezi açıldı
Konya'nın Karapınar ilçesinde Kalyon Holding tarafından yapılan güneş santrali trafo merkezinin açılışı ve panel montajının başlaması nedeniyle tören düzenlendi.
Karapınar - 19.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
Konuşmaların ardından Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nda üretilen panellerin kullanılacağı Konya Karapınar'da kurulacak güneş enerjisi santraline canlı video bağlantısı yapıldı.
Karapınar - 19.8.2020
Türkiye'nin ilk entegre güneş paneli üretim fabrikası açıldı
Paneller Konya'daki santralde kullanılacak Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nda üretilen paneller, YEKA-1 GES projesi kapsamında Konya Karapınar'da kurulacak güneş enerjisi santralinde (GES) kullanılacak.
Karapınar - 19.8.2020
Bakan Albayrak, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Albayrak, bu anlamda ülkenin enerji alanında atacağı adımları ve hedefleri Milli Enerji ve Maden Politika Belgesi'nde topladıklarını anımsatarak, şöyle konuştu: "Bakanlıkta buna 'Yeşil Kitap' demiştik, bütün bunları kayıt altına almıştık. Bu kitap çerçevesinde çok temel ilkeleri belirledik. 'Doğru politikalar ve doğru adımlarla enerjinin her alanında dışa bağımlılığı kırabiliriz ve bunu inanıyorsak başarabiliriz' diye ifade ettik. Özellikle enerjinin her alanında, yerli kaynaklarımızla, yerli teknolojimizle üretim yaparak büyük ve güçlü Türkiye idealine yürüyebileceğimizin bilincinde olduk." "Birçok açıdan dönüşüm süreci başladı" Bu inançla bağlantılı olarak o gün "Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA)" adını verdikleri bir tohum attıklarını dile getiren Albayrak, şu değerlendirmede bulundu: "YEKA'yı anons ettiğimizde sektör temsilcilerinin birçoğu bunun başarılabileceği noktasında gülüp geçmişti. Onlara da buradan el sallayalım. YEKA modeliyle güneş ve rüzgarda yerli teknolojiyle üretimin yapılabileceği bir modeli kurgulamıştık. İşte o tohum bugün çok tarihi bir tesise dönüşüyor. Bu tesiste, Türkiye'nin, Türk mühendislerinin yaptığı güneş panelleri üretilecek. Yaklaşık 1 milyar dolarlık ithalat pazarı artık Türkiye'de üretilecek ve ötesinde ihracat kapasitesi de inşallah gelişmiş olacak. Türkiye artık enerjide, yenilenebilir enerjide teknoloji üreten ülke konumuna geldi. Allah'ın izniyle enerjinin birçok alanında, nükleer enerjiden bora, gemilerimize kadar birçok açıdan artık dönüşüm süreci başladı. Ektiğimiz tohumlar yavaş yavaş her gün çınara dönüşecek. Ekonomide başlattığımız katma değerli, istihdama, ihracata dayalı üretim modeli çınara dönüşmeye başladı, daha da güçlü şekilde dönüşecek." Konya'nın Karapınar bölgesindeki 1000 megavatlık güneş tarlasının panellerinin bu tesiste üretileceğini vurgulayan Albayrak, bu yatırımları güneşin yanında yerli rüzgar fabrikasının takip edeceğini söyledi.
Karapınar - 19.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Konya Karapınar'daki 1000 megavatlık güneş enerjisi santralinin de devreye girmesiyle Türkiye'nin bu alanda muhteşem bir tesise kavuşacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Toplam yatırım bedeli 1 milyar doları bulan, 2 bin 600 futbol sahası büyüklüğündeki bu santralle hem 2 milyon vatandaşımızın yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak hem de yıllık 2 milyon ton fosil ve karbondioksit salınımını engellemiş olacağız.
Karapınar - 19.8.2020
Bakan Dönmez, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Dönmez, yüzde 70'in üzerinde yerlilik oranı ve yıllık 500 megavat güneş paneli üretim kapasitesine sahip fabrikanın ilk etap panel üretiminin Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi santrali olacak Konya Karapınar GES'te kullanılacağını bildirdi.
Karapınar - 19.8.2020
Son dakika politika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konya Karapınar'daki bin megawattlık güneş enerji santralinin de devreye...
Bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konya Karapınar'daki bin megawattlık güneş enerji santralinin de devreye girmesiyle birlikte ülkemiz bu alanda muhteşem bir tesise ulaşacaktır.
Karapınar - 18.8.2020
AFAD Müdürü Tosun, Karapınar'daki obrukları inceledi
Konya'nın Karapınar ilçesindeki obruklar, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Yıldız Tosun tarafından incelendi.
Karapınar - 17.8.2020
Kayseri'de çay toplamak için çıktığı dağda mahsur kalan kişi kurtarıldı
Alınan bilgiye göre, Mehmet Cengiz Deste, arkadaşları ile çay toplamak için Karapınar Mahallesindeki dağlık bölgeye gitti.
Karapınar - 17.8.2020
Kayalıklardan düşen vatandaş kurtarıldı
Sarıkaya Mahallesi Karapınar Mezrası Badin Dağı'nda bulunan kayalıklardan düşme ihbarı alan jandarma, 112 Acil Servis, AFAD ve UMKE ekipleri bölgeye hareket etti.
Karapınar - 16.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
Türkiye'nin rüzgar erozyonuna maruz kalan bölgelerinin başında gelen ve yaklaşık 50 bin nüfusa sahip Karapınar'da, yer altı sularının çekilip, toprağın göçmesiyle meydana gelen obruklar, bölge halkı için tehdit oluşturuyor.
Karapınar - 16.8.2020
Prof.Dr. Fetullah Arık: 'Ani oluşan obruklar en tehlikelileri'
Türkiye'nin rüzgar erozyonuna maruz kalan bölgelerinin başında gelen ve yaklaşık 50 bin nüfusa sahip Karapınar'da, yer altı sularının çekilip, toprağın göçmesiyle meydana gelen obruklar, bölge halkı için tehdit oluşturuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karapınar Haber, Karapınar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Karapınar haber sayfamızda Karapınar haberleri okuyabilir, Karapınar son dakika haberleri ve güncel Karapınar gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika... Antalya'da uçuruma devrilen otomobilin sürücüs
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 03:13:21. #1.14#
title