Karapınar'da Temel Afet Bilinci Semineri Verildi

Karapınar'da Temel Afet Bilinci Semineri Verildi

Karapınar'da Temel Afet Bilinci Semineri Verildi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Konya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitim uzmanları, Karapınar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine Temel Afet Bilinci semineri verdi.

Konya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitim uzmanları tarafından, Karapınar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine "Temel Afet Bilinci" semineri verildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Süleyman Uslu, seminerde öğrencilere afetlerin toplum üzerindeki etkileri ve afetlere karşı davranış şekillerinin nasıl olması gerektiğini anlattı.

Türkiye'nin başta deprem olmak üzere sel, heyelan, çığ gibi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu ifade eden Uslu, sadece doğal tehlike kaynakları değil, teknoloji ve insan kaynaklı tehlikelerin de ekonomik yapı, çevre ve insan hayatı açısından çok geniş boyutta zararlara yol açabildiğinin altını çizdi.

 Seminere, Karapınar Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini, Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Osman Bağcı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Teknisyeni Şamil Günaydın, öğretmen ve öğrenciler katıldı. - Konya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title