Karaosmanoğlu'ndan Aselsan'a Ziyaret

Karaosmanoğlu'ndan Aselsan'a Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün'ü ziyaret etti.

Karaosmanoğlu'ndan Aselsan'a Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün'ü ziyaret etti.

Başkan Karaosmanoğlu, beraberindeki Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sadettin Hülagü, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman'la birlikte Gebze Teknik Üniversitesi'nin rektörlüğünü yürütürken ASELSAN genel müdürlüğüne atanan Görgün'ü şirketin Macunköy Tesisleri'nde ziyaret etti.

Karaosmanoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk savunma sanayisinin lider kuruluşlarından ASELSAN'ın, inovasyon kabiliyeti açısından dünya da sayılı firmaları arasında yer aldığını söyledi.

"ASELSAN milletimizin gururudur. Bugün burada bir kez daha inovasyon ortamını canlı tutulduğunu ve her türlü fikre önem verildiğini görmek şahsımı son derece mutlu etmiştir." diyen Karaosmanoğlu, geleceğin teminatı olan gençlere yönelik desteklenen projelerin Türkiye'yi daha güçlü hale getirdiğini ifade etti.

Türkiye olarak hiçbir mağduru ve hiçbir mazlumu zalimin pençesine terk etmediklerini ve etmeyeceklerini vurgulayan Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet bizim 'Rabia'mızdır. Biz bugün var, yarın yokuz ama bu ülke, bu millet ilelebet var olacaktır. İşte bunun sağlanmasında kendi öz savunma sanayimizin önemi de çok büyüktür. Her seferinde ülkemizi bölemeyeceklerini, yıkamayacaklarını ve susturamayacaklarını haykırıyoruz. Biz her zaman dünyada kardeşliğin, dayanışmanın, paylaşmanın hayalini kurduk. Bunun için de zalimlere ve emperyalistlere karşı dik durduk. Ülkemiz içinde ve dışında faaliyet gösteren terör örgütlerine de milli silahlarımızla gereken darbeyi vurduk, vurmaya da devam ediyoruz."

Karaosmanoğlu, Türkiye büyüdükçe ve güçlendikçe kıskançlık içerisinde olan emperyalist zihniyetteki ülkelerin, Türkiye üzerinde farklı emellerini ifade etmekten çekinmediklerine dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"Yenilenmek, şahlanmak, dörtnala koşmak için gencimizle yaşlımızla çok çalışacağız. İstikrar ve istikbal için üreteceğiz. Kendi teknolojimizi gençlerimizle mühendisimizle ve bilim insanımızla hayata geçireceğiz. Bu milleti kimseye böldürmeyiz. Bu bayrağı asla yere düşürmeyiz. Bu vatanın üzerinde kimseye operasyon yaptırmayız. İşte bunun için ASELSAN çok önemlidir. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Prof. Dr. Haluk Görgün olmak üzere tüm çalışanlarına üstün başarılar diliyorum."

Kaynak: AA