Karamürsel'den Kısa Kısa
Haberler » Güncel » Karamürsel'den Kısa Kısa - Haber

Karamürsel'den Kısa Kısa

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde Kanser Haftası dolayısıyla vatandaşlara broşür dağıtıldı.

Karamürsel'den Kısa Kısa

'nin ilçesinde Kanser Haftası dolayısıyla vatandaşlara broşür dağıtıldı.


Cuma Pazarı'nda düzenlenen etkinlikte, "Bol Bol C Vitamini, Kapı Dışarı Et Kanseri" yazılı dövizleri taşıyan Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği üyeleri, vatandaşlara şapka ve broşür dağıttı.


Dernek Başkanı Hatice Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, kanserle ilgili bilgilerin artması, erken tanı ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesiyle artık kanserle mücadelede daha güçlü olunduğunu söyledi.


Kanser hastalığına dikkati çekmek istediklerini belirten Tiryaki, "Duyarlılığı arttırmak ve farkındalığı oluşturmak adına bu çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Erken tanı ve teşhis konularında vatandaşlarımız, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinde ücretsiz muayene olabilirler ve tetkiklerini yaptırabilirler." dedi.


Şehitler için helva dağıtıldı


Karamürsel ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için helva dağıtıldı.


Etkinlik, ilçedeki İnsani Yardım Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Din Görevlileri Derneği, Diyanet-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Necmettin Erbakan Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı ve İlim Yayma Cemiyetinin temsilcilikleri öncülüğünde İlhan Çınar Alanı Cuma Pazarı'nda gerçekleştirildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler