Karamanspor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Demir: "Ligden Çekilebiliriz"

Karamanspor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Demir: "Ligden Çekilebiliriz"

Şırnakspor ile Yaptığı Karşılaşmaya Futbolcularının 100 Milyon Liralık Lisans Ücretini Türkiye Futbol Federasyonu'na Yatıramadığı İçin Sahaya 9 Kişi Çıkan Karamanspor'un Kulüp Başkanı Mehmet Ali Demir Ligden Çekilebileceklerini Açıkladı.türkiye 1. Lig Şartlarında Tesis ve Sahaya Sahip Olan Takımı...

Karamanspor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Demir:

Şırnakspor ile yaptığı karşılaşmaya futbolcularının 100 milyon liralık lisans ücretini Türkiye Futbol Federasyonu`na yatıramadığı için sahaya 9 kişi çıkan Karamanspor`un Kulüp Başkanı Mehmet Ali Demir ligden çekilebileceklerini açıkladı.
Türkiye 1. Lig şartlarında tesis ve sahaya sahip olan takımın kaynağı olmadığından, yönetim olarak 3. Ligde bile tutmakta zorlandıklarını belirten Demir, ¨Biz müsabakalara katılıyoruz. Ancak Karamansor`a bu yakışmıyor. Bir ilin takımı bu hale düşmemeliydi. Maça çıkmak istemiyorduk. Hükmen malup olmamak için maça çıkma kararı aldık. Kulüpte oyunculara para ödeyemedik. Lisanslarını çıkartamadık. Sanayiciler bugüne kadar yardım etti ama bu da yeterli olmadı. Sürekli bir geliri yok. Yetkililerden Vali`den Belediye Başkanından konuya el atmalarını istiyoruz. Haftaya lisans işlemleri için 100 milyar lazım. Bu parada sağlanmasa herhalde kulübü kapatacağız ve ligden çekilme kararı alacağız¨ dedi.
Karamanspor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Demir, kulübün kapanması durumunda takımın tesislerinin tinerci yuvasına döneceğini belirterek, ¨Kulüp kapanır, takıma kimse sahip çıkmazsa, tesis tinerci yuvasına döner. Bizler spor adamı olarak bunları istemiyoruz. İlgililerden camiayı ve Karamanspor`u yaşatmalarını bekliyoruz¨ dedi.
Bu arada Şırnakspor maçında kalecilik yapan forvet oyuncu Volkan Kızılkaya ise ¨Ben santrafor oyuncuyum ancak, arkadaşlarımızın lisansı alınamadı. Bende kaleci olarak maça çıktım¨ diye konuştu. Karamansporlu oyuncular ve yönetim 7-1`lik Şırnakspor mağlubiyeti sonrası Ak Parti İl Yönetiminin otobüslerini almasına da tepki gösterdi. Karamansporlu futbolcular 2 gün önce Karamanspor`a ait otobüsün Bursa Söğüt`de şenlik için alınmasına tepki göstererek tesislerden stadyuma özel otolara binerek geldi. Oyuncular maç sonun da belediyenin gönderdiği halk otobüsüne binmeyerek tesislere yine özel otolara binerek ayrıldı.

Kaynak: DHA