Karamanlıs: "Siyasal Kutuplaşma Dönemi Bitti"

Karamanlıs: "Siyasal Kutuplaşma Dönemi Bitti"

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Ülkesinde Siyasal Kutuplaşma Döneminin Bittiğini Söyledi.

Karamanlıs:

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, ülkesinde siyasal kutuplaşma döneminin bittiğini söyledi.

Kostas Karamanlis, Yunan televizyonlarının, oy verme merkezlerinin önünde yaptıkları anketlere dayanarak ülke genelinde seçim yarışını önde götürdüğünü duyurdukları Yeni Demokrasi Partisi'nin, (YDP) 2 yıldır uyguladığı reform politikalarını, genel seçimlerin yapılacağı 2008 yılına dek sürdüreceğini açıkladı.

Seçimlerin yetenekli ve işbilir yöneticileri işbaşına getirmek için yapıldığını belirten Karamanlis, ''Kutuplaşma dönemi bitti. Fanatizm yok. Bu da demokraside kalite demektir. Vatandaşlarımızın yaşantısını olumsuz etkileyen zıtlaşmalardan, çıkmaz sokak niteliğindeki açıklamalardan kaçınıyoruz'' dedi.

Bu arada YDP'nin ülke genelinde yüzde 42.4, PASOK'un ise 40.1 oranında oy almasının beklendiğini duyuran televizyonlar, Atina ve Selanik belediye başkanlıklarına da yeniden YDP adaylarının seçilmesine kesin gözüyle bakıldığını duyurdular.

Öte yandan PASOK Genel Başkanı Yorgo Papandreu, yerel seçimlerde halkın açık ve güçlü bir mesaj verdiğini savunarak, genel seçimler ne denli erken yapılırsa o kadar iyi olacağını söyledi.

Kaynak: AA