Karaman: Karaman'da İl Sağlık Müdürlüğü'nden İftar Yemeği

Karaman: Karaman'da İl Sağlık Müdürlüğü'nden İftar Yemeği

Karaman İl Sağlık Müdürü Recep Şeker, Sağlık Müdürlüğü Çalışanları ile Basın Mensuplarının Tanışıp Kaynaşması Amacıyla İl Müdürlüğü'nde Bir İftar Yemeği Verdi.

Karaman: Karaman'da İl Sağlık Müdürlüğü'nden İftar Yemeği

Karaman İl Sağlık Müdürü Recep Şeker, Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile basın mensuplarının tanışıp kaynaşması amacıyla İl Müdürlüğü'nde bir iftar yemeği verdi.

Yemeğe İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve Karaman'daki hastanelerin başhekimleri ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Basının, kurumlar ile kamuoyu arasında bir köprü vazifesi gördüğünü söyleyen Müdür Şeker, "Şimdiye kadar fiziki yetersizliklerden dolayı basınla pek iç içe olamadık. Yeni taşındığımız hizmet binamızda yaptığımız faaliyetlerle sık sık siz basın mensuplarımızla beraber olacağız. Biz, Karaman'da basın mensuplarından kurum olarak çok memnunuz. Her zaman yapıcı olmalarını takdirle karşılıyoruz. Konumuz insan sağlığı olduğu için vatandaşı aydınlatmamızda, eğitmemizde basınla iç içe olmamızın önemi çok büyük" dedi.

Yemeğin ardından Karaman'ın da göçmen kuşların geçiç bölgesinde olmasından dolayı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Abdülselam Ulu, Kuş Gribi hastalığı hakkında bilgi verdi. Karaman'ın geçen yıl kuş gribi riski olan bölgelerden olduğunu fakat şimdiye kadar bir vakaya rastlanmadığını söyleyen Dr. Ulu, "Bizler, her türlü ihtimale karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Şimdiye kadar vaka görülmemesi, görülmeyeceği anlamına gelmez. Çünkü ilimiz göçmen kuşların geçiş noktasında. Mutlaka ve mutlaka kanatlı hayvan işleriyle uğraşan kişiler, hijyen kurallarına çok dikkat etmeli. Yediğimiz kanatlı hayvan ürünleri, belli bir derecede pişirilmeden tüketilmemeli. Şüpheli durumlarda ise, vakit geçirmeden en yakın sağlık kurumu ile Tarım İl Müdürlükleri'ne başvuru yapılmalıdır. Çünkü erken tanı ve alınacak önlemler, görülecek zararı en aza indirecektir" diye konuştu.