Karaman japon gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor
Haberler » Güncel » Karaman japon gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor - Haber

Karaman japon gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor

Japon gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyorKaraman'da konaklayan Japon Shogan Kameda (43), 10 yıl önce yürüyerek başladığı dünya turunu bisikletiyle sürdürdüğünü ve bugüne kadar 20'den fazla ülke gezdiğini söyledi.

Karaman japon gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor

gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor

'da konaklayan Japon Shogan Kameda (43), 10 yıl önce yürüyerek başladığı dünya turunu bisikletiyle sürdürdüğünü ve bugüne kadar 20'den fazla ülke gezdiğini söyledi. Türklerin yardımsever olduğunu ifade eden Kemada, 'dan ayrıldığımdan bu yana 10 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle 'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Türkler çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyorlar, meyve hediye ediyorlar.dedi.

Ülkesi Japonya'da öğretmenliği yapan Shogan Kameda, dünya turu kapsamında geldiği Türkiye ziyareti sırasında Karaman'da konakladı. Dünya turuna 10 yıl önce yürüyerek başladığını belirten Kameda, 10 yıl önce yürüyerek başladığım dünya turunda Çinli, bir kız bana bu bisikleti hediye etti. O günden bu tarafa bu bisikletle seyahat ediyorum.

Dünya turunu para harcaman yaptığını ifade eden Kemada, şunları söyledi

Şu ana kadar 20'ye yakın ülke gezdim. Gittiğim yerlerde hiç para harcamadım. O ülkenin insanlara benim turist olduğumu ve dünya turu yaptığımı anlayınca bana yardım ediyor. Yemek ve kıyafet veriyorlar. Konaklayacak yer gösteriyorlar. Bazen de konaklayacak yer olmayınca çadırımda kalıyorum. Bu benim Türkiye'ye ikinci gelişim. İlk gelişim Gürcistan üzerinden olmuştu. Karadeniz'i sahil hattı boyunca gezip, İstanbul'dan Ege'ye geçmiştim. Oradan Yunanistan'a ve Avrupa'ya gittim. Türkiye benim çok hoşuma gittiği için şimdi ikinci kez gelme kararı aldım. Ben Türkiye'de doğu bölgeleri henüz gezemedim. Bu yıl bu bölgeleri de gezmek istiyorum. Japonya'dan ayrıldığımdan bu yana 10 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle Türkiye'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Türkler çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyorlar meyve hediye ediyorlar.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Karaman japon gezgin, 10 yıldır bisikletiyle dünya turu yapıyor

Manşet

Haberler