Karaman: Edebiyat Fakültesinin Temeli Törenle Atıldı

Karaman: Edebiyat Fakültesinin Temeli Törenle Atıldı

Karaman'a Kurulmasına Karar Verilen Edebiyat Fakültesi'nin Hizmet Binasının Temeli, Urgan Mahallesi'nde Bulunun Üniversite Alanında Törenle Atıldı.

Karaman: Edebiyat Fakültesinin Temeli Törenle Atıldı

Karaman'a kurulmasına karar verilen Edebiyat Fakültesi'nin hizmet binasının temeli, Urgan Mahallesi'nde bulunun üniversite alanında törenle atıldı.

Temel atma törenine Karaman Valisi Fatih Şahin, AK Parti Karaman Milletvekilleri Mevlüt Akgün ve Yüksel Çavuşoğlu, CHP Karaman Milletvekili Fikret Ünlü, Konya Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dinçer Bedük, Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gürol, Belediye Başkanı Ali Kantürk, İl Emniyet Müdürü Tacettin Kurt ve öğretim görevlileri ile davetliler katıldı. Törende bir konuşma yapan Vali Fatih Şahin, Karaman'ın üniversite heyecanı ile yaşadığını belirterek, "Üniversiteler, her açıdan bulundukları iller için bir fırsat olmuştur. Karaman şimdi bu fırsata daha da yaklaşmaktadır. Karamanımız, üniversite için oluşması gereken şartları teker teker yerine getirmektedir. Şimdi temelini atacağımız binanın hizmete girmesiyle bina olarak sıkıntımız kalmayacaktır. Edebiyat Fakültesi inşaatı, İl Özel İdaresi tarafından yapılmaktadır. 3 bin öğrenci, inşaatın bitimiyle birlikte eğitime kavuşacaktır. Eğitim, bir milleti her açıdan yaşatır. Cehalet ise, köleliğe ve yoksulluğa sevk eder. Karaman'ın beklediği bu heyecan, bu yatırımların tamamlanması ile mutlu sona ulaşacaktır. Edebiyat Fakültesi'nin de 1 yıl içinde tamamlanması planlanmış ve yatırım ödeneği 2 milyon YTL'yi aşmıştır. Fakültenin yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından üniversite sahası içerisine yapılacak olan Edebiyat Fakültesi'nin temeli; Vali Fatih Şahin, Karaman Milletvekilleri Yüksel Çavuşoğlu, Mevlüt Akgün ve Fikret Ünlü tarafından atıldı.