Karaman'da Yeni Devlet Hastanesi 2013 Yılında Hizmete Girecek

Karaman'da Yeni Devlet Hastanesi 2013 Yılında Hizmete Girecek

Karaman'da TOKİ tarafından yapımı devam eden 300 yataklı Devlet Hastanesi'nin inşaatı yıl sonu bitecek.

Karaman'da Yeni Devlet Hastanesi 2013 Yılında Hizmete Girecek

Karaman'da TOKİ tarafından yapımı devam eden 300 yataklı Devlet Hastanesi'nin inşaatı yıl sonu bitecek. Dış ve iç görünümüyle özel hastaneleri aratmayacak bir konuma sahip olan yeni Devlet Hastanesi'nin 2013 yılında hizmete açılması için yoğun çaba sarf ediliyor.

ARALIK AYINDA TESLİM EDİLECEK

İl Sağlık Müdürü Nuriye Ulu, TOKİ'nin hastaneyi Aralık ayında teslim etmek üzere hazırlıklarını yaptığını kaydederek, "Biz gerek inşaat mühendislerimiz, gerek hastane idaremizce sürekli takibini yapıyoruz. Ümit ediyoruz ki inşallah Aralık ayında biz hastanemizin binasını teslim almış olacağız. 2013'ün ilk aylarında halkımızı bu hastaneye kavuşturmak için çaba gösteriyoruz." dedi.

BAKAN AKDAĞ TESLİM TARİHİNİ ÖNE ÇEKTİ

İl Müdürü Nuriye Ulu, Devlet Hastanesi'nin bitiş tarihinin sözleşmede 2013 yılının Nisan ayı olarak gözükmesine rağmen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın müdahalesi ile hastanenin teslim tarihinin bu yılın Kasım veya Aralık ayı olarak belirlendiğini ifade ederek şöyle konuştu: "Hastanemiz birbirine geçmeli 5 bloktan oluşacak. Yüzde 99 gibi kaba inşaatı bitirildi. Ancak fiziki gerçekleşme olarak yüzde 68-70'e yakın bir gerçekleşme oranımız var. Yine nakdi ödeme olarak da yüzde 60'larda gerçekleşme mevcut. Oldukça hızlı ilerleyen hastanemizi Aralık ayında teslim almayı umuyoruz. Hasta odalarımız en fazla iki kişilik. Tek kişilik 140, çift kişilik 60 oda olacak şekilde inşa edildi. Ama gerektiğinde bu 140 tek kişilik oda iki kişilik olacak şekilde tasarlandı. Genel olarak şuan üç binanın yapmış olduğu 400 yataklı hizmetten daha fazla yatağa sahip olabileceğiz. Her odasında banyosu, tuvaleti, nitelikli olacak şekilde yapılıyor. İnşallah Karaman'a layık olan bir hastaneyi halkımızın hizmetine kazandırmış olacağız."