Karaman´Da 2 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Karaman´Da 2 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Karaman'da Şehit Aileleri Tarafından Kent Meydanında 'teröre Lanet' Mitingi Düzenlendi. Mitinge Ellerinde Türk Bayrağı ve Şehitlerin Resimleri ile Katılan Yaklaşık 2 Bin Kişi Terör Örgütü PKK Aleyhine Slogan Attı.

Karaman´Da 2 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Karaman'da Şehit Aileleri tarafından kent meydanında 'Teröre lanet' mitingi düzenlendi. Mitinge ellerinde Türk bayrağı ve şehitlerin resimleri ile katılan yaklaşık 2 bin kişi terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.

Karaman Şehit Aileleri Derneği, son günlerde artan terörist saldırıları protesto etmek için Aktekke Kent Meydanı'nda miting düzenledi. Sivil Toplum Örgütleri'nin de desteklediği mitingde, konuşma yapan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Bayad, "130 bin nüfuslu Karaman'da bu kadar katılımın olması bizleri derinden üzdü. Bizim hiç kimseyi hedef alan açıklamamız yok. Yeter ki analar, babalar ağlamasın, ocaklar sönmesin. Ateşler düşmesin. Kahrolsun PKK, kahrolsun terör" dedi.

Ellerinde Türk bayrakları ile mitinge katılan yaklaşık 2 bin kişi terör örgütü PKK aleyhine slogan attı. Şehit yakınları ise ellerinde taşıdıkları şehit fotoğraflarını öpüp, terör olaylarına tepki gösterdi. Mitingde İmralı Adası'nda hükümlü bulunan terörist başı Abdullap Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu kuklası ateşe verildi. Mitinge katılan çocuklar gözyaşlarına hakim olamadı.