Milli Ağaçlandırma Günü

11.11.2020 12:27 | Son Güncelleme: 11.11.2020 16:22

Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın konuşması Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal'ın konuşması Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın etkinlikte çocuklarla zaman geçirmesi Etkinliğe katılan Konyalı vatandaş Medine Erdoğdu'nun konuşması Detay görüntüler Milli Ağaçlandırma GünüKONYA - "Geleceğe Nefes,...

Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın konuşması

Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal'ın konuşması

Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın etkinlikte çocuklarla zaman geçirmesi

Etkinliğe katılan Konyalı vatandaş Medine Erdoğdu'nun konuşması

Detay görüntüler

Milli Ağaçlandırma Günü

KONYA - "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyası kapsamında fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Konya'da Sille Yolu Takkeli Dağ Mevkisi'nde düzenlenen etkinlikte, 5 bin 100 fidan toprakla buluşturuldu.

Etkinliğe katılan Konya Valisi Vahdettin Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sürdürülebilir çevre ve ekolojik sistemin korunmasının, orman varlığının hem muhafaza edilmesi hem yaygınlaştırılması hem de niteliğinin arttırılmasıyla bağlantılı olduğunu belirtti.

Özkan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, ağaçlandırma faaliyetlerini el birliğiyle bir strateji halinde devam ettirdiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bütün vatandaşlarımız bu stratejinin altını dolduracak bir koşuşturmaca içinde. Bu ağaçlandırma seferberliğinde emeği geçen, bakanlığımız başta olmak üzere belediyelerimiz, bölge müdürlüklerimiz, üniversitelerimiz, bütün kamu kuruluşlarımız ve Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Bu seferberlik hayır sağlık ve bereket getirsin."

Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal da dünyada 30'dan fazla ülkenin, Türkiye'nin koordinesiyle "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla fidan dikimi gerçekleştirdiğini aktardı.

Türkiye'de 81 il ve 922 ilçenin tamamında fidan dikim etkinlikleri düzenlendiğini vurgulayan Bal, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde, bugün Tataristan, Azerbaycan, Libya, Bosna Hersek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile de canlı bağlantı yoluyla ağaç dikimi gerçekleştirildi. Sille Yolu Takkeli Dağ mevkisinde gerçekleştirdiğimiz dikim etkinliğinde 50 bin metrekarelik alanda 5 bin 100 fidanı toprakla buluşturduk. 70 noktada yaklaşık 220 bin fidanı toprakla buluşturduk. Konya'da yıl sonuna kadar 1 milyon 150 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz."

Milli Ağaçlandırma Günü
Milli Ağaçlandırma Günü
Milli Ağaçlandırma Günü
Milli Ağaçlandırma Günü

Kaynak: Anadolu Ajansı / Havva Dereağzı

Haber Yorumları (1)
KEREM: çok güzel alkışlarım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title