Karakol Saldırısında 1 Şehit

Karakol Saldırısında 1 Şehit

Tunceli'deki karakol saldırısında 1 asker şehir olurken 7 asker yaralandı, 1 terörist de ölü ele geçirildi.

Karakol Saldırısında 1 Şehit

Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Şehit Mehmet Jandarma karakoluna dün gece PKK'lılar tarafından saldırı düzenlendi.

Tunceli Valiliği, dün akşamki çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 7 askerin yaralandığını, 1 teröristin de ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"22.09.2012 günü saat 20.40 sıralarında Tunceli Nazımiye Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından Tunceli-Pülümür Karayolu üzerinde yol kontrol uygulaması yapıldığı sırada kontrol noktasına ve karakola bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlar ile ateş açılmıştır. Güvenlik güçleri ve teröristler arasında çıkan çatışmada 1 askerimiz şehit olmuş, 7 askerimiz de yaralanmıştır. Çatışmada 1 terörist de ölü olarak ele geçirilmiştir"

Açıklamada, bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.


3 AYRI NOKTADAN SALDIRDILAR

Tunceli'ye 25 kilometre mesafede bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'na kalabalık bir PKK'lı grup saat 21.00 sıralarında 3 ayrı noktadan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.

Yağmur ve sis nedeniyle helikopterlerin uçuş yapamadığı bölgeye giden yollara PKK'lıların karadan yardım gelmesini engellemek için uzaktan kumandalı patlayıcı madde tuzakladıkları belirlendi.

PKK'lıların Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'ndeki Şehit Mehmet Jandarma Karakolu ile yaklaşık 2 kilometre yakındaki merkeze bağlı Gökçek Jandarma Karakolu'na eş zamanlı saldırı düzenlediği ortaya çıktı.