Karaisalı'da Kuvayi Milliye Kutlamaları

Karaisalı'da Kuvayi Milliye Kutlamaları

Karaisalı'da Kuvayi Milliye Kutlamaları
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Karaisalılar Derneği ve Karaisalı Belediyesince,"Kuvayi Milliye Kutlamaları" gerçekleştirildi.

Karaisalılar Derneği ve Karaisalı Belediyesince,

"Kuvayi Milliye Kutlamaları" gerçekleştirildi.

Karaisalı Belediyesi önündeki kutlamalar, Osmaniye Belediye Başkanlığına ait Mehteran Takımı ile Adana Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı'nın gösterileriyle başladı.

Karaisalılar Derneği Başkanı Cengiz Taşçı, konuşmasında, Karaisalı'nın Kuvayi Miliyenin Çukurova'da ilk teşkilatlandığı yer olduğunu belirterek,

"Kurtuluş Savaşı'nda bölgede inanılmaz bir görev ifa eden Karaisalı, tarihi ve daha bağrında capcanlı yaşattığı Yörük Kültürü ve tabi varlıklarıyla güzelliğin, iyiliğin, mertliğin, dürüstlüğün ve çalışkanlığın sembolüdür. Ekonomik sebeple Büyükşehirlere göç vermiş bu şirin ilçemizin insanları Adana'da da büyük kazanımlar elde etmişler ve önemli konumlara gelmişlerdir" dedi.

Konuşmaların ardından, yerel şarkıcılar Metin Şirinkaya ve Erol Kuşdemir'in söylediği şarkı ve türkülerle, kutlamalar sona erdi.

Kutlamalara, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, görevden alınan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak, Karaisalı Kaymakamı Hidayet Sarı, Karaisalı Belediye Başkanı Babacan Durak, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zembilci de katıldı.

- ADANA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title