Karahıdır Haberleri

Karahıdır haber, Karahıdır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karahıdır - 04.02.2013
Kırklareli'de Sağanak
Sabah saatlerinde şiddetini artıran sağanak, kent merkezi ile Dereköy köyünde hayatı olumsuz etkiledi. Karahıdır ve Akalar mahalleleri ile Dereköy'de bazı ev ve iş yerlerini su bastı, metrekareye 53 kilogram yağış düştü.
Karahıdır - 31.01.2013
Kırklareli'nin Güzellikleri Havadan Görüntülendi
Algül, havalanmadan önce Karahıdır Mahallesi'ndeki alanda AA muhabirine yaptığı açıklamada, 500 metre yükselerek Kırklareli'nin tarihi, mimari ve doğa güzelliklerini görüntüleyeceğini söyledi.
Karahıdır - 31.12.2012
5.000 Adet Takvim Bastırıldı
Belediye Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, kültür faaliyetleri ve gelen yeni yıl dolayısı ile 5.000 Adet takvim bastırıp, dağıtımına başladı. Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan yaptığı açıklamada; "Takvimlerin içeriğinde, Kırklareli'nde bulunan güzel alanların varlığına dikkat çekmek istedik. Vatandaşlarımız duvarlarına astıkları takvimlerde her ay farklı bir görselle karşılaşıp, Kırklareli'nin güzelliklerini daha iyi anlayacaklardır. Bunun için İstasyon Caddesi, Edirne yolu küplü kavşak, Mustafa Kemal Bulvarı ışıklı kavşak, Lise Merdivenleri , Kakava Festival Ateşi, Kırk Şehitler Anıtı, Karahıdır Mahallesi Dört Bacak Anıt, Karaumur Meydanı Anıt Park, Cumhuriyet Meydanı Hızırbey Külliyesi, Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Parkı, İstasyon Gar binası ve Festival Alanı, Walldorf Bulvarı Aşık Ali Tanburacı kavşağını görsel olarak takvimlere bastırdık.
Karahıdır - 22.12.2012
Hayvan Yetiştiricileri, "Çoban" Bulamıyor
Yaşanan bu sıkıntı nedeniyle üretici kişiler ve işletmeler arasında çoban transferleri yaşandığını dile getiren Keskin, şöyle devam etti: "Kaliteli ve iyi çoban bulmakta zorluk çekildiği için, üreticiler hayvana iyi bakan, işini iyi yapan çobanları transfer etmeye bakıyor. Çalıştığı işletmeden 100, 200, 300 lira fazlasını verip çoban transfer edilebiliyor. Bu, aynı futbolcu transferi gibi olmuş. Çobanlar için eğitim kursları açarak, sertifika verip bilinçli çoban yetiştirilirse böyle bir durum ortadan kalkar. Hem bir iş kapısı açılır, hem çobanlık cazip hale gelir. Üreticilerimiz de rahatlar. Çoban sıkıntısı yüzünden işletme açmak isteyenler açamıyor. Çobanlık, sigorta, ücret ve kariyer konusunda cazip hale getirilmesi gerekiyor." İşletme açmayı düşünen ancak çoban bulamadığı için açamayan yaklaşık 50 kişinin bulunduğuna dile getiren Bostancı, şöyle konuştu: "Çobanlara Kırşehir'de 2 bin liraya kadar maaş verilmektedir. Bunun yanında yetiştiriciler tarafından barınma yeme içme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ancak, çoban bulanamamaktadır. Çoğu işletmeler, yurt dışından çoban getirmeyi düşünüyor. Çünkü başka çare yok. Bu sıkıntı nedeniyle işletmeler kapanıyor. Gürcistan, Afganistan ve Türk Cumhuriyetleri'nden çoban getirilmesi düşünülüyor." -Çobanlara sigorta talebi- Bostancı, çobanlık mesleğine ilginin arttırılması için sigorta sisteminin mutlaka getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Çobanlık mesleği güvenceli olarak görülmüyor. Bunların sigortası olsa belki cazip hale gelebilir. İşletmelerimizin çoğu maliyeye kayıtlı olmadığı için, yada şirket olmadığı için yanında çalıştırdıkları çobanlara sigorta ödemeleri mümkün değil. Devletimizin, sanayi sektörüne yaptığı gibi hayvancılıkla uğraşan işletmelerimize sigorta desteği sağlarsa bu daha iyi olur. Çobanlık cazip hale gelir." Karahıdır beldesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan İsa Sezen de Kangal'dan 700 koyun getirdiğini, çoban sorunu yüzünden satmak zorunda kaldığını söyledi.
Karahıdır - 30.11.2012
Kırklareli Belediyesi, Vatandaşlara Aşure Dağıttı
Muharrem Ayı içerisinde Kırklareli'nin çeşitli yerlerinde aşure ikramı yapılırken Kırklareli Belediye Başkanlığı, öğrencileri unutmadı. Hazırlanan aşureler, Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından Kırklareli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Karahıdır İlköğretim Okulu'nda oluşturulan stantlarda öğrencilere ve Karahıdırlı vatandaşlara ikram edildi.
Karahıdır - 29.11.2012
Kırklareli Belediye'sinden Aşure İkramı
Hazırlanan aşureler belediye başkanlığı tarafından KLÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Karahıdır İlköğretim Okulu öğrencilerine ve Karahıdırlı vatandaşlara ikram edildi.
Karahıdır - 11.10.2012
Kırşehir'de Minibüsün Çarptığı Kadın Hayatını Kaybetti
Alınan bilgiye göre, Kırşehir-Ankara karayolu Karahıdır Köyü yol ayrımında, yolcu otobüsünden inen Döndü Yüksel'e, yolun karşısına geçerken sürücüsü henüz belirlenemeyen 40 DL 481 plakalı minibüs çarptı.
Karahıdır - 11.10.2012
Minibüsün Çarptığı Kadın Hayatını Kaybetti
Kaza, Ankara-Kayseri karayolu Karahıdır mevkiinde meydana geldi.
Karahıdır - 10.10.2012
Kiloluk Armutlar Bursa Ovası'ndan Çıkıyor
Kuzeyinde Katırlı Dağları, güneyinde ise Uludağ'ın uzandığı Bursa Ovası'nın özel iklim ve coğrafi koşullarında, başta Ağaköy ile Adaköy olmak üzere, Kazıklı, Canbazlar, Kumkukalan, Hasanbey, İğdir, Karahıdır, İsabey, Serme ve Barakfakih köylerinde yaygın şekilde yetiştirilen deveci armudunda, rekolte bolluğu yaşanıyor.
Karahıdır - 14.09.2012
Kırklareli Belediye Başkanı Çağlayan Açıklaması
Çağlayan, 2012-2013 eğitim öğretim yılı dolayısıyla, Karahıdır Gazi Mustafa Kemal ve Vali Faik Üstün ilköğretim okullarını ziyaret etti.
Karahıdır - 28.08.2012
Belediyenin Dağıttığı Fidelerde 1 Kilogram Ağırlığında Domates Yetişti
Sağlıklı üretim ve tüketimin sağlıklı toplumun oluşmasında en önemli etkenlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Yıldız, "Nesli devam etmeyen hibrit tohum yerine nesli olan organik fideleri teşvik ediyoruz. Vitamin ve mineral açısından çok değerli, bağışıklık sistemini de güçlendiren domatesi sembol seçerek nisan ayında 'Karahıdır' cinsi yerli organik fide dağıtmıştık.
Karahıdır - 27.08.2012
Kocasinan Belediyesi'nin Dağıttığı Domates Fideleri
Her yıl vatandaşlara organik domates fidesi dağıttıklarını ifade eden Yıldız, "Vitamin ve mineral açısından çok değerli, bağışıklık sistemini de güçlendiren domatesi sembol seçerek Nisan ayında Karahıdır cinsi yerli organik fide dağıtmıştık.
Karahıdır - 21.08.2012
Kırklareli Belediye Başkanı Çağlayan Açıklaması
Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, kentin giriş ve çıkışlarının çiçeklerle süslendiğini belirtti. Belediye ekiplerinin çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti: "İlimizin rengarenk görünüm kazanması ve kent insanımıza yakışır güzellikte alanlar yaratmak üzere Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstasyon ve Karahıdır mahallelerinde 4 bin 80 adet çiçek ekimi gerçekleştirdi.
Karahıdır - 17.08.2012
Kırklareli'de Trafik Kazası: 1 Yaralı
Kırklareli'nde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.17 ES 127 plakalı otomobil, Karahıdır Mahallesinde sürücüsü Zafer Sinan Kumbilge'nin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.
Karahıdır - 17.08.2012
Güzelleştirme Çalışmaları Devam Ediyor
Kırklareli Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü çiçek ekim sezonu nedeniyle yaptığı çalışmalarını sürdürüyor. İlimizin rengarenk görünüm kazanması ve Kent insanımıza yakışır güzellikte alanlar yaratmak üzere Park ve Bahçeler Müdürlüğü 15/08/2012 Çarşamba günü İstasyon Caddesi üzerinde çalışmalarına devam etmektedir. Bu bağlamda gün boyu 2040 adet çeşitli çiçek ekilmiş olup, İstasyon Caddesi'nde 1650 adet, Karahıdır Dört Bacak Anıtına 390 Adet çiçek ve 32 Adet ağaç ekimi yapılmıştır.
Karahıdır - 15.08.2012
Direksiyon Hakimiyetini Kaybetti Şarampole Uçtu
Edinilen bilgiye göre, Bünyan Karahıdır Köyü'nde önceki gün yaşanan kazada Ç.
Karahıdır - 14.08.2012
Organik Sebze Yetiştiricİliği Tarla Günü Düzenlendi
"Organik Sebze Yetiştiriciliği" projesi kapsamında düzenlenen "Tarla Günü" 11 Ağustos tarihinde Bünyan ilçesi Karahıdır köyünde gerçekleştirildi.
Karahıdır - 13.08.2012
Bünyan'da Organik Tarım ve Domates Festivali
Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır köyünde Organik Tarım ve Domates Festivali düzenlendi.
Karahıdır - 12.08.2012
Karahıdır Köyüne Organik Tarım Yatırımı Yapıldı
Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kayseri'de Organik Tarım Programı tanıtımı Bünyan Karahıdır kasabasında yapıldı.
Karahıdır - 02.08.2012
Başkan Çağlayan Mahallelilerle İftar Yapıyor
Çağlayan, Belediye'nin Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde Karahıdır mahalle sakinleri ile buluştu.
Karahıdır - 01.08.2012
Başkan Çağlayan'a Sevgi Gösterisi
31/07/2012 Salı gecesi Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan ve eşi Figen Çağlayan İlimiz Karahıdır Mahalle Muhtarı Metin Duygun ve Karahıdırlı vatandaşlarımıza ile buluşarak iftar açtılar.
Karahıdır - 31.07.2012
Dört Bacak Anıtı Otomatik Sulama Sisteminde Sona Yaklaşılıyor
Kırklareli Belediye Başkanlığı Kentsel Değişim Projeleri kapsamında yapımına başlanan ve Belediyemiz Proje Ekibi tarafından hazırlanan Karahıdır Dört Bacak Anıtında kurulacak olan sosyal alan çalışmalarımıza; ekiplerimizin otomatik sulama sistemi döşeme çalışması devam ediyor.
Karahıdır - 28.07.2012
Milletvekili Gürşan, Karahıdır Mahallesi'ni Ziyaret Etti
AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Kırklareli'nin Karahıdır Mahallesi'ni ziyaret etti.
Karahıdır - 27.07.2012
Park ve Bahçeler Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor
Kentsel Değişim Projesi kapsamında Karahıdır Dört Bacak Anıtında ekiplerimizin kurmuş olduğu otomatik sulama sisteminin deneme çalışmaları ve elektrik tesisat döşeme çalışmalarımız 26/07/2012 Perşembe günü sabah saatlerinde başlatılmıştır.
Karahıdır - 21.07.2012
Çiftçilerin İstasyon Zaferi
CHP Bursa Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz ile birlikte Devlet Demiryolları Yapım Daire Başkanı Mustafa Babay'ı ziyaret eden Gürsu Ziraat Oda Başkanı Kamil Dönmez, Karahıdır Köyü Muhtarı Mustafa Güzelce, Kazıklı Köyü Muhtarı Yılmaz Uysal ve İğdir SS Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Ataç proje güzergahı ve özellikle Kazıklı Köyü İstasyonu'nun Gürsu Ovası'nda geçimini sağlayan binlerce çiftçi için yarattığı riski aktardı.
Karahıdır - 20.07.2012
Çalışmalar Devam Ediyor
Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak başlatmış olduğumuz Kentsel Değişim Projesi kapsamında Karahıdır Dört Bacak Anıtı'nda Fen İşleri ile Park ve Bahçeler müdürlüklerimiz tarafından elektrik tesisatı ve Otomatik Sulama kanal çalışmalarımız gün içinde başlamış olup mesai bitimine kadar devam edecektir.
Karahıdır - 20.07.2012
Boğazını Kesip Otomobille Ezdiler
Kırşehir merkeze bağlı Karahıdır beldesinde terk edilmiş bir otomobilin önünde ceset gören vatandaşlar, jandarmaya haber verdi.
Karahıdır - 20.07.2012
Otomobil İçinde Ceset Bulundu
Merkeze bağlı Karahıdır beldesinde bir otomobilin içinde ceset gören vatandaşlar, olayı jandarmaya haber verdi.
Karahıdır - 17.07.2012
Karahıdır Dört Bacak Anıtında Kurulacak
Karahıdır Dört Bacak Anıtında çalışmalarımız devam ediyor.
Karahıdır - 16.07.2012
Karahıdr Dört Bacak Anıtı
Kırklareli Belediye Başkanlığı Kentsel Değişim Projeleri kapsamında yapılan Karahıdır Dört Bacak Anıtı'nda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.
Karahıdır - 14.07.2012
Kırklareli'de Belediyenin Çalışmaları
Belediyeden yapılan açıklamada, Zincirlikuyu, Haşimpeksöz, Kurtuluş caddeleri ile Prof. Dr. Mazhar Osman Usman Bulvarı'nda asfalt ve kaldırım çalışmaları, Karahıdır ile Vilayet Meydanı'nda çiçeklendirme çalışmalarının yapıldığı belirtildi.
Karahıdır - 13.07.2012
Ramazan Eğlenceleri Hazırlıkları Devam Ediyor
Etkinlikler 22 Temmuz Pazar Yayla Mahallesi Yayla Parkı, 24 Temmuz Salı Karakaş Mahallesi Karınca Sitesi Arkası, 26 Temmuz Perşembe Karacaibrahim Mahallesi Rektörlük Arkası, 28 Temmuz Cumartesi TOKİ Toplu Konutları, 30 Temmuz Pazartesi Bademlik Mahallesi Ezgi Düğün Salonu yanı, 01 Ağustos Çarşamba Pınar Mahallesi Kahveler Meydanı, 03 Ağustos Cuma Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Parkı, 05 Ağustos Pazar Pınar Mahallesi İstanbul Girişi Çim Alanı, 07 Ağustos Salı Akalar Mahallesi Dere Üstü Kahveler Meydanı, 09 Ağustos Perşembe Akalar Mahallesi Kara Hüseyin Heykeli Parkı, 11 Ağustos Cumartesi Karakaş Mahallesi Vilayet Meydanı Havuz Önü, 13 Ağustos Pazartesi İstasyon Caddesi Stad Girişi, 15 Ağustos Çarşamba İstasyon Mahallesi Halı Saha Karşısı, 17 Ağustos Cuma Karahıdır Çamlık Parkı ile devam edecek.
Karahıdır - 13.07.2012
Paylaşım Dolu Eğlenceler
Etkinliklerimiz; 22 Temmuz Pazar Yayla Mahallesi Yayla Parkı, 24 Temmuz Salı Karakaş Mahallesi Karınca Sitesi Arkası, 26 Temmuz Perşembe Karacaibrahim Mahallesi Rektörlük Arkası, 28 Temmuz Cumartesi Toki Toplu Konutları, 30 Temmuz Pazartesi Bademlik Mahallesi Ezgi Düğün Salonu yanı, 01 Ağustos Çarşamba Pınar Mahallesi Kahveler Meydanı, 03 Ağustos Cuma Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Parkı, 05 Ağustos Pazar Pınar Mahallesi İstanbul Girişi Çim Alanı, 07 Ağustos Salı Akalar Mahallesi Dere Üstü Kahveler Meydanı, 09 Ağustos Perşembe Akalar Mahallesi Kara Hüseyin Heykeli Parkı, 11 Ağustos Cumartesi Karakaş Mahallesi Vilayet Meydanı Havuz Önü, 13 Ağustos Pazartesi İstasyon Caddesi Stad Girişi, 15 Ağustos Çarşamba İstasyon Mahallesi Halı Saha Karşısı, 17 Ağustos Cuma Karahıdır Çamlık Parkı ile devam edecektir.
Karahıdır - 13.07.2012
Kentsel Değişim Projeleri
Karahıdır Dört Bacak Anıt Projesi'nde sona yaklaşılıyor.
Karahıdır - 05.07.2012
"Sahile Vuran Yunuslar" Projesi
Etkinlikler Polisevi Şube Müdürlüğü'ne bağlı Edirne yolu Karahıdır Mahallesindeki sosyal tesislerde, 09-10-11-12 Temmuz 2012 tarihlerinde 17: 00-20: 00 saatleri arasında yapılacak.
Karahıdır - 27.06.2012
Belediye Başkanı Çağlayan, Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi
Çağlayan, Karahıdır ve Karakaş mahallelerinde incelemelerde bulunarak, bölgedeki esnaf ve vatandaşlarla görüştü.
Karahıdır - 26.06.2012
Başkan Çağlayan Dört Bacak Anıt Park Düzenleme ÇalışmalarInı İnceledi
Kırklareli Belediye Başkanlığı Kentsel Değişim Projeleri kapsamında merkez Karahıdır Mahallemizde başlatılan çalışmalar devam ediyor...
Karahıdır - 24.06.2012
Kırklareli'de Trafik Kazası: 1 Yaralı
Karahıdır Mahallesi'nde Abidin Açıkgöz yönetimindeki 59 ZC 166 plakalı otomobilin seyir halinde olduğu sırada motor kısmında yangın başladı.
Karahıdır - 10.06.2012
Kırklareli'nde 40 Yıl Sonra Yeniden Kiraz Şenliği
Kırklareli'nde en son 40 yıl önce düzenlenen Karahıdır Kiraz Şenliği, belediye organizasyonu ile bu yıl yeniden kutlanmaya başladı.
Karahıdır - 09.06.2012
"Karahıdır Kiraz Şenlikleri" Başladı
Kırklareli'de, "Karahıdır Kiraz Şenlikleri" başladı.
Karahıdır - 07.06.2012
En Büyük Uydu Kent Suya Kavuşuyor
Türkiye'nin 'en büyük uydu kent projesi' olan Gürsu TOKİ evlerinin içmesuyunu karşılamaya hazırlanan BUSKİ, aynı güzergahta yer alan Barakfakih Beldesi, Karahıdır ve Narlıdere köylerinin içme ve kullanma suyunu da eşgüdümlü olarak temin edecek.
Karahıdır - 07.06.2012
En Büyük Uydu Kent Suya Kavuşuyor
BUSKİ, aynı güzergahta yer alan Barakfakih Beldesi, Karahıdır ve Narlıdere köylerinin içme ve kullanma suyunu da eşgüdümlü olarak temin edecek.
Karahıdır - 07.06.2012
En Büyük Uydu Kenti Suya Kavuşuyor
Türkiye'nin 'en büyük uydu kent projesi' olan Gürsu TOKİ evlerinin içmesuyunu karşılamaya hazırlanan BUSKİ, aynı güzergahta yer alan Barakfakih Beldesi, Karahıdır ve Narlıdere köylerinin içme ve kullanma suyunu da eşgüdümlü olarak temin edecek.
Karahıdır - 05.06.2012
Kırşehir'de Arsaların Değerleri Tavan Yaptı
Diğer yandan, hükümetin hayvancılık kredilerine verdiği desteği her geçen gün artırması ve hayvancılık yapacaklara 2 yıl ödemesiz, 7 yıl geri ödemeli faizsiz kredi desteği vermesi arsaların değer kazanmasını sağladı. Kırşehir'in çevresinde özellikle Çöl Bölgesi olarak anılan Çiçekdağı-Yerköy yolu, Boztepe yolu, Körpınar bölgesi, Özbağ, Çuğun, Karahıdır, Sevdiğin, Karakurt bölgelerinde deyim yerindeyse yüzüne bakılmayan tarlaların dahi binlerce liraya satılmasına neden oldu.
Karahıdır - 28.05.2012
Mantarla Yapılan Yemeği Yiyen 4 Kişi Zehirlendi
Bünyan İlçesi Karahıdır Köyü'nde oturan Meliha (69), Gülhanım (47), Ercan (28) ve Nesibe Aydemir (22), kırdan topladıkları mantar kullanılarak pişirilen bulgur pilavından yiyerek zehirlendi.
Karahıdır - 28.05.2012
5 Kişi Yedikleri Mantardan Zehirlendi
Edinilen bilgiye göre Bünyan'ın Karahıdır köyünde meydana gelen olayda E.
Karahıdır - 14.05.2012
Kayseri'de Belediye, Ücretsiz Domates Fidesi Dağıttı
Kocasinan Belediyesi, Erciyes Üniversitesi Safiye Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksek Okulu Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencilerinin yetiştirdiği organik 20 bin fide, Kocasinan Belediye binası önünde dağıtıldı. Belediye Başkanı Bekir Yıldız, üniversite işbirliği ile 150 bin domates fidesi ürettiklerini belirterek şöyle dedi: "Bugün yerli domates fidesi dağıtımına başlıyoruz. Domates fidelerimiz 'Bünyan Karahıdır'dır ve tamamen organiktir.
Karahıdır - 11.05.2012
Kayseri'de Hafta Sonu Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Buna göre, Cumartesi günü 08.00-18.00 ve Pazar günü 08.00-15.00 saatleri arasında, Sarıoğlan ilçe merkezi ile Alamettin, Karaözü, Gaziler, Çiftlik, Amarat beldeleri ve ilçeye bağlı köyler, Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Eğerci beldesi, Sızır beldesi, Çat, Eşikli, Arpaözü, Akçaşar, Tekmen ve Dendil köyleri, Akkışla ilçe merkezi ile Kululu beldesi, Gömürgen beldesi ve ilçeye bağlı köyler, Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır Köyü, Özvatan ilçesine bağlı Küpeli beldesi ve Kermelik köyüne enerji verilemeyecek.
Karahıdır - 11.05.2012
Haftasonu Elektrik Kesintisi
Buna göre 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü 08.00-18.00 ve 13 Mayıs 2012 Pazar günü 08.00 - 15.00 saatleri arasında ; Sarıoğlan ilçe merkezi ile Alamettin, Karaözü, Gaziler, Çiftlik, Amarat kasabaları ve ilçeye bağlı köyler, Gemerek ilçesine bağlı Eğerci Kasabası, Sızır Kasabası, Çat, Eşikli, Arpaözü, Akçaşar, Tekmen ve Dendil Köyleri, Akkışla ilçe merkezi ile Kululu Kasabası Gömürgen Kasabası ve ilçeye bağlı köyler, Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır Köyü, Özvatan ilçesine bağlı Küpeli Kasabası ve Kermelik köyüne enerji verilemeyecek.
Karahıdır - 07.05.2012
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Aydın Çalışkan Açıklaması
Kayseri'de, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde 'Bünyan İlçesi Karahıdır Köyü Organik Tarım Projesi' konulu bilgilendirme toplantısı yaptı.
Karahıdır - 30.04.2012
İşçiler Toprağa Verildi
Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde trafoyu boyadıkları sırada elektrik çarpması sonucu hayatını kaybeden Adil Orhan'ın cenazesi Hunat Camii'nde kılındı. Cenaze namazına AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel, İsmail Tamer ve Ahmet Öksüzkaya, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Adil Orhan'ın yakınları katıldı. Cenaze namazının ardından Adil Orhan'ın cenazesi Felahiye ilçesinin Karahıdır köyünde defnedildi.
title