Karadenizlilerin Termik Santral Tepkisi

Karadenizlilerin Termik Santral Tepkisi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Karadenizliler, Rize İkizdere Vadisi'ne Termik Santral Yapılmasına Tepki Göstermek Amacıyla Kadıköy'de Miting Düzenledi. İskele Meydanı'nda Toplanan Binlerce Karadenizli Şenlik Havasına Dönüşen Mitingde Gönüllerince Eğlenip Horon Tepti.

Karadenizliler, Rize İkizdere Vadisi'ne termik santral yapılmasına tepki göstermek amacıyla Kadıköy'de miting düzenledi. İskele Meydanı'nda toplanan binlerce Karadenizli şenlik havasına dönüşen mitingde gönüllerince eğlenip horon tepti.

Tabiat harikası olan İkizdere Vadisi'ne termik santral yapılması projelerine tepki gösteren Karadenizliler, Kadıköy Meydanı'nda toplanarak eylem yaptı. Ellerinde Türk bayrakları ve giydikleri "Vadime Dokunmayın" yazılı tişörtlerle meydanda toplanan Karadenizliler, hep birlikte termik santraller için 'hayır' dedi.

Programda bir konuşma yapan Tertip Komitesi Başkanı İslam İslamoğlu, İkizdere'nin doğa harikası olduğunu ve bunun bozulmaması gerektiğini söyledi. Mitingi organize eden İkizdere Derneği Başkanı Kadim Ekşi ise, "Burası bir tabiat harikası, bölgenin geleceği turizm üzerinedir. Ben turizmcileri ve doğa severleri oraya davet ediyorum, tam bir katliam yaşanıyor. Bir filin zücaciye dükkanına girmesi gibi bir durum var orada" diye konuştu.

Meydanda toplanan genç Karadenizliler, tepkilerini horon teperek gösterdi. Gönüllerince eğelenen gençler, Kadıköy Meydanı'nda renkli görüntüler oluşturdu. Eylemde İkizdere'ye termik santral yapılmaması için imza kampanyası da başlatıldı.

(RA-ÖFA-RA-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title