Karadeniz'in Şampiyonu Büyükşehir Kağıtspor - Haberler
Haberi Paylaş

Karadeniz'in Şampiyonu Büyükşehir Kağıtspor

Bültenler - Haberler | Güncel
Karadeniz'in Şampiyonu Büyükşehir Kağıtspor

Kağıtspor halk oyunları ekibi, Bölge şampiyonasında da 24 takımı geride bırakarak düzenlemeli dalda şampiyon oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt spor halk oyunları ekibi Kocaeli'nin ardından Samsun'da yapılan, Bölge şampiyonasında da 24 takımı geride bırakarak düzenlemeli dalda şampiyon oldu.

Geçtiğimiz hafta Halk Oyunları İl Birinciliğinde düzenlemeli dalda Kocaeli şampiyonu olan ve grup maçlarında Kocaeli'yi temsil etme hakkını elde eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor halk oyunları ekibinden bir şampiyonlukta Samsun'dan geldi.24 kulüpten oluşan bine yakın halk oyuncu şampiyonada düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda Minikler,Yıldızlar,Gençler ve Büyükler olmak üzere toplam sekiz kategoride kıyasıya yarıştı.

91,60 Puanla Birinci Oldu

Karadeniz yöresi oyunları Halk Oyunları Federasyonu tarafından bu yıl Samsun'da yapıldı. Samsun Hasan Doğan spor salonunda yapılan şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor miniklerde düzenlemesiz dalda,büyüklerde ise düzenlemeli dalda yarıştı.Büyükler Düzenlemeli dalda Trabzon İmece spor kulübü ve Artvin Arhavispor'u geride bırakan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor halk oyunları grubu 91.60 puan alarak Karadeniz'in en iyi ekibi seçildi.

Kupayı, Federasyon As Başkanı Verdi

Şampiyon halk oyuncular gösteri sırasında Samsunlular tarafından uzun süre ayakta alkışlanırken,mavi beyazlıların şampiyonluk kupasını Halk Oyunları Federasyonu As Başkanı Hüseyin Güler verdi.Kupayı Federasyon As başkanından alan Kağıtspor'lu sporcular şampiyonluklarını doyasıya kutladı.Halk Oyunları Koordinatörü Barbaros Bayram ve Antrenör Murat İskenderoğlu sporcuları tek tek tebrik ederek şampiyonluklarından dolayı kutladı.

Türkiye Şampiyonasında Yarışacaklar

Düzenlemesiz Minikler kategorisinde yarışan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor halk oyunları grubu ise 85.40 puan alarak,Trabzon Beşikdüzü ve İstanbul Doğu Sanayinin ardından üçüncü oldu. Samsun dışında Ankara,Elazığ, Adıyaman, Kars, Burdur, Nevşehir,İzmir,Osmaniye ve Tekirdağ illerinde yapılan grup şampiyonlarında birinci olan takımlar Halk oyunları Federasyonu tarafından ileride açıklanacak tarih ve şehirde Türkiye şampiyonasında yarışacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title