Karadeniz'e 1 Günde 4 Kurban

Karadeniz'e 1 Günde 4 Kurban

Kocaeli'nin Kandıra İlçesinde Karadeniz'e Giren 2 Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti, 2 Kişi de Kayboldu.

Karadeniz'e 1 Günde 4 Kurban

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde Karadeniz'e giren 2 kişi boğularak hayatını kaybetti, 2 kişi de kayboldu.

İlk olay, Kandıra ilçesi Kumcağız sahilinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, İstanbul'un Pendik ilçesinde oturan Fahrettin (41) ile Ayşe Teylin (38), çocuklarıyla birlikte tatillerini geçirmek üzere Kumcağız sahillerine geldi. Denizde aşırı dalga olduğunu gören Ayşe Teylin, bir kayalığın üzerine çıktığı sırada dengesini kaybederek denize düştü. Eşinin denize düştüğünü gören Fahrettin Teylin de kayalıkların üzerinden eşini kurtarmak için denize atladı. Dalgalara kapılan Ayşe Teylin boğularak hayatını

kaybederken, onu kurtarmak için denize atlayan eşi Fahrettin Teylin ise denizde kayboldu. Denizde boğulan Ayşe Teylin'in cesedi, vatandaşlar tarafından denizden çıkarıldı. Denizde kaybolan Fahrettin Teylin'in bulunması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı dalgıç ekiplerinden yardım istendi. Kumcağız sahiline ulaşan ekipler denizin dalgalı ve suda görüş mesafesinin az olması nedeniyle arama çalışmasına başlayamadı. Ekiplerin yarın sabah erken saatlerde arama çalışmasına

başlayacağı ifade edildi.

Bağırganlı köyünde meydana gelen diğer olayda ise, Kocaeli'nin Derince beldesinden tatilini geçirmek üzere ailesiyle bölgeye gelen Beyhan Şimşek (30), aşırı dalgalı denizde boğuldu. Beyhan Şimşek'in cesedi, vatandaşlar tarafından çıkarıldı.

Kerpe bölgesinde meydana gelen son olayda da, Kocaeli il merkezinden tatilini geçirmek üzere bölgeye ailesiyle birlikte 12 yaşındaki Furkan Saatçi, aşırı dalgaya rağmen denize girince akıntıya kapıldı. Bir süre akıntı ile birlikte sürüklenen çocuk denizde kayboldu.

Karadeniz'de gün boyu aşırı dalgalar olduğu için jandarmanın denize girmeyi yasaklamasına rağmen yasağa uyulmadığı, gün içinde 15 vatandaşın boğulma tehlikesi geçirdiği ve vatandaşlar tarafından kurtarıldığı öğrenildi.

(RY-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA