Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na Katılacak Şair, Yazar ve Aşıklar Tarsus'a Geldi

Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na Katılacak Şair, Yazar ve Aşıklar Tarsus'a Geldi

Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi Tarafından Düzenlenen Uluslararası 6. Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na Katılacak Olan Bilim Adamı, Şair, Yazar ve Aşıklar Kente Geldi.

Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na Katılacak Şair, Yazar ve Aşıklar Tarsus'a Geldi

Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası 6. Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na katılacak olan bilim adamı, şair, yazar ve aşıklar kente geldi.

Kente gelen konuklar, ilk olarak Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti. Kırım, Azerbaycan, İran, Kırgızistan, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Irak ve KKTC gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen bilimadamı, aşık, yazar ve şairler, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a çeşitli hediyeler verirken, Başkan Kocamaz da kendilerine Tarsus'a özgü tanıtıcı hediyeler verdi.

Kültürümüzün temel taşlarından halk şiirini daha iyi anlamak ve geçmişten geleceğe aktarmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 6. Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na katıldıkları için konuklara teşekkür etti. Kocamaz, "Türk dünyasını 6. Karacaoğlan Şiir Akşamları'nda Tarsus'ta bir araya getirmek bizi çok memnun ediyor. Şelale Karacaoğlan Parkı'nda 4 gün sürecek olan 6. Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'nda sizlerle birlikte olacağız. Tarsus 800 bin yıllık bir kent. Ne ekilirse

yeşerebilecek verimli topraklara sahip. Medeniyetlere beşiklik yapmış, dinlerin kesişim noktasıdır. Tarsus'ta yaşayan tüm medeniyetleri toplarsak, inanın şimdi ki Birleşmiş Milletler gibi olur. Tarsus, peygamberler diyarı olma yolunda büyük mesafeler kaydetti. Allah'ın izniyle Hz. Danyal Peygamber'in kabrini ortaya çıkardık. Sizi böyle tarihi ve mistik değerleriyle var olmuş bir kentte, Tarsus'ta ağırlamaktan dolayı gerçekten de çok mutlu ve gururluyuz" dedi.

Kocamaz, konuklarla birlikte daha sonra Cumhuriyet Alanı'na geçerek burada Atatürk anıtına çelenk sundu.

4 gün sürecek olan Uluslararası 6. Karacaoğlan Şiir Akşamları, Şelale Piknik Alanı'nda gerçekleştirilecek.

(EY-OK-Y)