Karacakılavuz Haberleri

Karacakılavuz haber, Karacakılavuz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karacakılavuz - 28.8.2012
Tekirdağ Amatör Kümede Liglerde Mücadele Edecek Kulüpler Belli Oldu
Açıklamada, Süper Amatör Ligde bu yıl Velimeşe Belediyespor, Çorlu Gençlerbirliği spor, Çorlu Sanayispor, Veliköy spor, Çorlu spor, Marmaracık spor, Şarköy spor, Site spor, Muratlı Belediyespor, Ulaş Belediyespor'un mücadele edeceği ve lige 3-4 Kasım tarihlerinde başlanacağı, 1. Amatör Küme A grubunda Malkaraspor, Tekirdağ Anadolu Lisesispor, Karadeniz Gençlikspor, Aydoğdu Gençlik spor, Akçeşme spor, Büyük Çınarlıspor, Çerkezmüsellim spor, Karacakılavuz spor, Altınova Mah.
Karacakılavuz - 23.4.2012
Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Kısa adı Tiçhib olan Tekirdağ İli Çevre Hizmetleri Birliği Nisan Ayı Olağan Kongresini Tiçhib ve Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Başkanlığında Tekirdağ Belediye Meclis Toplantı salonunda yaptı.2011 Faaliyet raporu oybirliğiyle kabul edilirken yapılan seçimde Encümen Üyeliklerine Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Karacakılavuz Belediye Başkanı Ömer Gümüş, Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem ve Banarlı Belediye Başkanı Selami Altınay tekrar seçildiler.
Karacakılavuz - 24.3.2012
Tekirdağ, Altın İşlemeli Camlarla da Anılacak
Kentin artık Karacakılavuz halılarının yanında altın yaldızlı camlarıyla da anılacağını belirten Aydın, kadın kursiyerlerin atölye çalışmalarını şöyle anlattı: "Kursiyerimiz, malzeme olarak kullandıkları cam bardak, vazo, çay tablosu ve benzeri ürünler için bilgisayar ortamında çizdikleri desenleri cam ürünler üzerine nakşediyorlar.
Karacakılavuz - 21.11.2011
Tekirdağ'dan Kısa Kısa
-Karacakılavuz Belediyesi 60 sokak köpeğini kısırlaştırdı Tekirdağ'ın Karacakılavuz Belediye Başkanlığı belde de bulunan köpekleri kısırlaştırıyor.
Karacakılavuz - 9.10.2011
Tekirdağ "Büyükşehir" Olmaya Hazırlanıyor
Dalgıç, Tekirdağ'ın büyükşehir olduktan sonra ilçe ve beldelerin yeniden yapılandırılabileceğini, bazı beldelerin ilçe olabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Kumbağ, Barbaros, Karacakılavuz, Banarlı Tekirdağ'a bağlı beldeler.
Karacakılavuz - 24.9.2011
Tekirdağekbakan Eroğlu'dan Yunanistan'a Tepki
Edirne ziyaretinden sonra karayolu ile Tekirdağ'a giden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Valisi Zübeyir Kemelek'i makamında ziyaret etti. Burada vali Kemelek, bakan Eroğlu'na Karacakılavuz el dokuması halı hediye etti.
Karacakılavuz - 24.9.2011
Bakan Eroğlu'dan Yunanistan'a Tepki
Yasa dışı kaçakların geçişlerini engellemek için daha önce Türk sınırını korumak için Avrupa Sınır Koruma Ajansı Frontex birliklerini görevlendiren Yunanistan'ın, 120 kilometrelik sınır bölgesine 30 metre genişliğinde ve 7 metre derinliğinde hendek kazmaya başladığı ve ayrıca hendeğin, askeri savunma amaçlı olarak da planlandığı da iddia edildi. Trakya turuna çıkan ve geceyi Edirne'de geçiren Bakan Eroğlu, burada gazetecilerin Yunanistan'ın Türk sınırı boyunca hendek kazdığı ve buraya da Meriç ve Arda nehirlerinin suyunu bağlayacağı sorusu üzerine şöyle dedi: "Tabii ki bizi etkilediği takdirde müsaade etmeyiz. Kusura bakmasınlar. Bu konuda çünkü uluslararası hukuk var. Netice de Türkiye güçlü bir ülke. Oldu bittiye müsaade etmeyiz. Ancak bu konuda Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan ile görüşmeler devam ediyor. Tunca Arda ve Meriç nehirleri ile alakalı.Karşılıkla görüşmelerin sürmesinden yanayız.İnceleyeceğiz, Arkadaşlar takip ediyor.Bizim aleyhimize bir durum olursa gerekli müdahale yapılır." Edirne ziyaretinden sonra karayolu ile Tekirdağ'a giden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Valisi Zübeyir Kemelek'i makamında ziyaret etti. Burada vali Kemelek, bakan Eroğlu'na Karacakılavuz el dokuması halı hediye etti.
Karacakılavuz - 8.9.2011
Başkonsolos Qıngyang'dan Tekirdağ Valisi Kemelek'e Ziyaret
Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) İstanbul Başkonsolosu Zhang Qingyang, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek'i ziyaret etti. Qingyang Tekirdağ Valiliği'ne gelerek Vali Kemelek ile bir süre görüştü. Qingyang ziyarette Tekirdağ Valiliği'nin şeref defterini imzaladı. Kemelek, ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek, Qingyang'a Tekirdağ hakkında bilgi verdi. Görüşmenin ardından Kemelek, Qingyang'a el yapımı Karacakılavuz havlusu hediye ederken, Qingyang da Kemelek'e işlemeli bir vazo armağan etti.
Karacakılavuz - 16.8.2011
Tekirdağ'dan Somali'ye Yardım Eli
Tekirdağ'dan Doğu Afrika ülkelerinde yaşanan ve son 60 yılın en büyük kuraklık krizi nedeniyle açlık çekenlere yönelik gönderilen yardım miktarının 390 bin TL'ye ulaştığı bildirildi. Tekirdağ ve ilçelerinde, İl Müftülüğü bünyesinde toplanan yardımlar ile sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları yardımlar Doğu Afrika ülkelerine ulaştırılıyor. Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afrika ülkelerinde yaşanan açlığın Müslümanları çok üzüldüğünü ve yardım için seferber olunduğunu söyledi. Gürlen, yaşananları gördükçe içinin sızladığını belirterek, "Bir annenin ikiz çocuklarından birini kucağına alıp, diğerinin cenazesine mahzun gözlerle bakması, dramın ne kadar büyük olduğunun göstergesi. Asırlardan beri, çaresizlere çare olmuş, büyük devletimiz, bu manzara karşısında da sessiz kalmamış, gönülden yardım seferberliğine girişmiştir. Çünkü dinimiz, cennete açılan kapının insana hizmetle olacağını beyan ediyor. Peygamberimiz hadisinde, (Kim dünyada bir kişinin bir derdine derman olursa, Allah da kıyamet gününde onun oradaki derdine derman olur) diyor" dedi. Gürlen, Tekirdağ'da yaşayan vatandaşların Afrika ülkelerindeki açlığa kayıtsız kalmadığını belirterek, konuşmasını şunları söyledi: "Türkiye, yakın komşularına olduğu gibi uzak komşusu olan Afrika ülkelerine de yardıma koştu. Dünya'nın hiçbir yerinde böyle yardımsever bir ülke daha yok. Kim olursa olsun, bu millet yardıma koşar. Mazlumun yanında olan bir milletiz. Bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığımızın açtığı Somali'ye yardım kampanyası çerçevesinde Tekirdağ halkı çok duyarlı davranıyor. Cuma vaazında ben İl Müftüsü olarak Somali'ye yardımları anlattım. Öyle bir sahip çıkıldı ki, göz yaşartacak düzeyde. Bu bağlamda, Tekirdağ il merkezinden günümüze kadar toplanan yardım 134 bin 428 TL'ye ulaştı. Şimdiye kadar Tekirdağ'da, böylesine büyük bir yardım çıkmadı. Örneğin, Pakistan depreminde bile böylesine büyük bir miktara ulaşılamadı. Çünkü Afrika şu anda daha korkunç, toplu bir ölüme doğru gitmekte. Müslümana ancak Müslüman gerçekten yardım eder. Yoksa, misyonerler gelir, biz size bir lokma ekmek veriyoruz diye dinlerini satın alır. Biz sahip çıkmamız lazım. Tekirdağ genelinde Doğu Afrika ülkelerine yapılan yardım miktarı 390 bin TL'ye ulaştı. Tekirdağlılar bu konuda yardım seferberliğine girişti. Tekirdağlı kardeşlerimizden bu yardımları devam ettirmelerini istiyoruz. " Gürlen, Tekiradğ'ın Karacakılavuz Beldesi'nde toplanan yardımlarda da, kadın ve erkeklerin hayırda yarıştıklarını söyledi.
Karacakılavuz - 27.4.2011
Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç, Yeniden Trakyakent Başkanı Seçildi
Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) 2011 yılı meclis toplantısında, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, yeniden TRAKYAKENT başkanı seçildi. Tekirdağ Belediye Kültür Merkezinde yapılan toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törenin ardından yapılan seçimlerde, başkanlığa tek aday olarak katılan Dalgıç, TRAKYAKENT Başkanı seçildi. TRAKYAKENT Encümen üyeliklerine ise İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Malkara Belediye Başkanı Birol Kaya ve Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel seçildi. Yapılan seçimlerin ardından TRAKYAKENT'e yeni katılan Saray, Ulaş, Karacakılavuz ve Sultan belediye başkanlarına ve meclis üyelerine, Dalgıç tarafından rozet takıldı.
Karacakılavuz - 15.2.2011
Karacakılavuz'da Asker Uğurlama Töreni
Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, "Asker Ocağı Peygamber Ocağıdır" Dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karacakılavuz Haberleri | Karacakılavuz Haber - Haberler - Sayfa 6 - Karacakılavuz haberleri, son dakika karacakılavuz haber ve gelişmeleri burada. TİÇHİB Encümeni Toplandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 00:29:32. #1.15#
title