Karacakılavuz Haberleri

Karacakılavuz haber, Karacakılavuz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karacakılavuz - 2.11.2016
Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi
Süleymanpaşa ilçesinde 16 ilkokul arasında yapılan yarışmada en çok geri dönüşebilir atık toplayarak birinci olan Karacakılavuz İlkokuluna,10 futbol, 10 basketbol, 10 voleybol topu, ikinci olan Atatürk İlkokuluna 7 futbol, 7 basketbol, 7 voleybol topu ve üçüncü olan Ticaret ve Sanayi Odası İlkokuluna 5 futbol, 5 basketbol ve 5 voleybol topu hediye edildi.
Karacakılavuz - 25.8.2016
Tredaş, Elektrik Kesintisine Karşı Uyardı
Açıklamada, "TREDAŞ Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, TEİAŞ'ın Tekirdağ Trafo Merkezi'nde yapacağı çalışma nedeniyle, 28.08.2016 Pazar günü 07.00-13.00 saatleri arasında 6 saat süre ile, Tekirdağ Şehir Merkezi-Altınova-Çınarlı-100.Yıl-Aydoğdu-Turgut-Gündoğdu-Karadeniz-Zafer-Hürriyet-Değirmenaltı-Dereağzı mahallelerinin tamamı-Kumbağ-Barbaros-Banarlı-Karacakılavuz mahalleleri-Mahramlı köyler grubu, İnecik köyler grubu-Ortaca köyler grubu-Naip köyler grubu ile Tekirdağ Devlet Hastahanesi 1 ve 2'nci Kısımlar-Araştırma Hastahanesi-Star Medica Hastahanesi-Avrupa Göz Hastahanesi-Tekirdağ Un Sanayi-Slingsan-Doruk Marmara Un-Kolleksiyon Mobilya-Tekira AVM-Mey İçki Fabrikası ile Dumansız Sanayi Bölgesindeki Fabrikalar ve Muratlı Yolu Üzeri F Tipi Cezaevi-Beşiktepe Askeriye-Namık Kemal Ünüversitesi ve Hastanesi'nde enerji kesintisi yapılacaktır" denildi.
Karacakılavuz - 9.8.2016
Başkan Eşkinat çiftçilerle bir araya geldi
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Karacakılavuz Mahallesi'nde bulunan alım merkezini ziyaret ederek Süleymanpaşalı çiftçilerle bir araya geldi.
Karacakılavuz - 26.5.2016
Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Young'dan Tekirdağ Valiliği'ne Ziyaret
Salihoğlu, Young'a Tekirdağ yöresine ait Karacakılavuz el dokuması kilim hediye etti.
Karacakılavuz - 10.2.2016
Karacakılavuz Mahallesi İçme Suyu Deposu Temel Atma Töreni
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (TESKİ) tarafından üstlenilen Süleymanpaşa ilçesi, Karacakılavuz Mahallesi İçme Suyu Deposu, Kısmi İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebeke İnşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı.
Karacakılavuz - 24.1.2016
Karacakılavuz El Dokumalarına "Özel" Dokunuş
Görüntü Dökümü : Down sendromlu Meral Özer'in kilim dokuma görüntüsü Kurs eğitmeni Çiğdem Tarar ile röportaj Meral Özer ile röportaj Karacakılavuz el dokumalarına "özel" dokunuş Tekirdağ'ın önemli kültürel simgelerinden Karacakılavuz el dokumalarını öğrenmek için kursa katılan down sendromlu Özer, ninelerinin mirasını gelecek nesillere aktarmak için kilim dokuyor Özer: "Güzel vakit geçiriyorum.
Karacakılavuz - 24.1.2016
Karacakılavuz El Dokumalarına "Özel" Dokunuş
Tekirdağ'ın önemli kültürel simgelerinden Karacakılavuz el dokumalarını öğrenmek için kursa katılan down sendromlu 36 yaşındaki Meral Özer, ninelerinin mirasını gelecek nesillere aktarmak için kilim dokuyor.
Karacakılavuz - 10.9.2015
Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine Dikkat
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, 13 Eylül Pazar günü 06.00-12.00 saatleri arasında 6 saat süre ile Teiaş tarafından Tekirdağ TM'de yapılacak bakım çalışması nedeniyle, Tekirdağ şehir merkezi, Altınova, Çınarlı, 100.Yıl, Aydoğdu, Turgut, Gündoğdu, Karadeniz, Zafer, Hürriyet, Değirmenaltı, Dereağzı Mahallelerinin tamamı, Kumbağ, Barbaros, Banarlı, Karacakılavuz Mahalleleri, Mahramlı Köyler grubu İnecik Köyler Grubu, Ortaca Köyler Grubu, Naip Köyler Grubu ile Tekirdağ Devlet Hastahanesi 1.
Karacakılavuz - 4.9.2015
Tekirdağ'da Elektrik Kesintisi
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, 5 Eylül Cumartesi günü 12.00-13.00 saatleri arasında 1 saat süreli planlı bakım onarım çalışması (Botaş fiziki bağlantı) nedeniyle Tekirdağ Merkez'de Karacakılavuz, Banarlı, Ortaca, Selçuk Köyler Grubu, Karahalil, Demirli, Osmanlı, Bıyıkali, Yağcı Mahalleleri, Yolaş Madencilik, Taşyol Madencilik, Çebiler Madencilik, Tichib Çöp Toplama Merkezi civarında enerji kesintisi yapılacağı belirtildi, Açıklamada ayrıca, 6 Eylül Pazar günü 09.
Karacakılavuz - 3.9.2015
Açık Hava Sineması Mahalleleri Geziyor
Toplumu kaynaştırmak ve nostalji yaşatmak için Süleymanpaşa Belediyesi sosyal sorumluluk projesi adı altında Süleymanpaşalı vatandaşlara ücretsiz olarak film gösterimi başlattı. İlk olarak Mutlukent Sahil Çay Bahçesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan onaylı filmler gösterime sunulmasıyla başlayan açık hava sineması, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karacakılavuz, Yukarı Kılıçlı, Banarlı, Ormanlı, Otmanlı, Gazioğlu, Yağcı, Osmanlı Mahalleleri'nde yaşayan vatandaşların istekleri üzerine film gösterimi yapıldı.
Karacakılavuz - 27.8.2015
Tekirdağ'dan Kısa Kısa
Yağcı, Banarlı, Karacakılavuz, Kaşıkçı, İnecik ve Tepedeğirmenleri alım noktalarında bekleyen çiftçilere  200 adet pilav ve ayran dağıtıldı.
Karacakılavuz - 21.7.2015
Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine Dikkat
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, bakım ve onarım çalışması nedeniyle 22 Temmuz Çarşamba günü 16.30-17.00 saatleri arasında 30 dakika süre ile Banarlı, Karacakılavuz, Karahalil, Karabezirgan, Ortaca, Kaşıkçı, İsmailli, Emiryakup, Kazandere, Selçuk, Taşomurça mahalleleri ve özel trafolarda; 22 Temmuz Çarşamba günü bakım ve onarım çalışması nedeniyle 17.
Karacakılavuz - 14.7.2015
Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine Dikkat
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, bakım ve onarım çalışması nedeniyle 15 Temmuz Çarşamba günü 12.00-13.00 saatleri arasında 1 saat süreyle Banarlı, Karacakılavuz, Karahalil, Karabezirgan Ortaca, Kaşıkçı, İsmailli, Emiryakup, Kazandere, Selçuk, Taşomurça mahalleleri ve özel trafolarda elektrik kesintisi yapılacağı belirtildi.
Karacakılavuz - 27.6.2015
Tekirdağ'da Elektrik Kesintisine Dikkat
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, Tekirdağ İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında TEİAŞ tarafından yapılacak genel bakım çalışması nedeniyle, 28 Haziran Pazar günü 06.00-12.00 saatleri arasında 6 saat süreyle Tekirdağ şehir merkezi, Altınova, Çınarlı, 100.Yıl, Aydoğdu, Turgut, Gündoğdu, Karadeniz mahallelerinin tamamı, Hürriyet mahallesinin bir bölümü, otogar civarı, Kumbağ, Barbaros, Banarlı, Karacakılavuz mahalleleri, Mahramlı Köyler grubu İnecik Köyler Grubu, Ortaca Köyler Grubu, Naip Köyler Grubu ile Tekirdağ Devlet Hastahanesi 1.
Karacakılavuz - 23.6.2015
Vali Salihoğlu'ndan, Karacakılavuz Mahallesi'ne Ziyaret
Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu eşi Sabiha Salihoğlu ile birlikte, Süleymanpaşa İlçesi Karacakılavuz Mahallesinde bulunan Karacakılavuz el dokumalarını yaşatmak ve tanıtmak amacıyla kurulan Küçük El Sanatları Kooperatifini ziyaret etti.
Karacakılavuz - 27.5.2015
Hisli Dokunuşlar" Defilesi
Balkan Kongre Merkezi'nde Namık Kemal Üniversitesi öğretim görevlileri Nazan Özcan ve Sema Özhan'ın hazırladığı, Karacakılavuz dokumalarının tema olarak seçildiği 80 kıyafet katılımcıların beğenisine sunuldu.
Karacakılavuz - 20.5.2015
Çevre İçin Kapı Kapı Dolaşıyorlar
Kampanya çerçevesinde 6 kişilik bir ekip oluşturulurken Hürriyet, Ortacami, 100. Yıl, Banarlı, Karacakılavuz, Kumbağ ve Gündüzlü Mahallerinde kapı kapı dolaşılıp enerji tasarrufu, doğal kaynakların korunması ve geri dönüşüm konusunda bilgilendirmeler yapılıyor.
Karacakılavuz - 8.5.2015
Tekirdağ'dan Kısa Kısa
  Albayrak'tan Karacakılavuz Mahallesi'ne ziyaret   Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karacakılavuz Mahallesi'ni ziyaret etti.
Karacakılavuz - 8.5.2015
Tekirdağ'daki Sağanak ve Fırtına
Karacakılavuz Mahalle Muhtarı Mehmet Canki de mahallelerinde zararın çok büyük olduğunu belirterek, "Dün yağış ve fırtına başladı, yağmurun ardından ceviz büyüklüğünde dolu yağdı.
Karacakılavuz - 8.4.2015
Macaristan Barolar Birliğinden Ziyaret
Başkan Eşkinat, "Ortak bir miras alanımız var. Bu anlamda bu bölge her iki halk içinde önem taşıyor. Bu nedenle ilişkilerimizi daha da kuvvetlenmesi için Türk-Macar Haftası yapmayı planlıyoruz. İki ülkenin sanatını ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu projeye ilginin büyük olacağını düşünüyoruz. Kiraz Festivalinden bağımsız olarak düzenleyeceğimiz bu projede her iki ülkeden eş meslek sahiplerinin bir araya gelmesini sağlayarak, ayrı olan iki ülkenin aslında ne kadar benzer kültürleri olduğunu hem Türk hem de Macar vatandaşlarımıza göstermek istiyoruz." dedi. Misafirler sıcak karşılamadan dolayı teşekkürlerini sunarak, Trakya Bölgesinin özellikle Tekirdağ'ın çok güzel bir doğasının olduğunu ayrıca tarihi ve kültürel zenginliği nedeniyle herkesin en az bir kere gelip bu güzellikleri görmesi gerektiğini söylediler. Başkan Eşkinat kendilerini restore edilen daha önce atalarının kaldıkları evlerde misafir etmek istediklerini, bu anlamda "Mirasa Saygı" projesi başlatılarak evlerin tamamının restore edileceğini söyledi. Eşkinat misafirlere ziyaret sonunda Süleymanpaşa'ya özgü Karacakılavuz dokumalarının da yer aldığı hediye paketleri takdim etti.
Karacakılavuz - 3.4.2015
Üniversite Öğrencilerinden "Hisli Dokunuşlar" Defilesi
Öğretim görevlileri Nazan Özcan ve Sema Özhan ve ile yüksekokulun 2. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan defilede, Tekirdağ'ın Karacakılavuz Dokumaları'nın modernize edildiği 20 takım giysi izleyenlerin beğenisine sunuldu.
Karacakılavuz - 23.10.2014
Antalya'daki "5. Yöresel Ürünler Fuarı"
Şahin, toplam 20 firmanın il ticaret ve sanayi odaları çatısı altında katıldığı fuarda, Tekirdağ köftesi, Kırklareli peyniri, Edirne peyniri, Keşan ve İpsala pirinci, Hayrabolu tatlısı, peynir helvası, Karacakılavuz dokuması, Kırklareli hardaliyesi, Edirne mis meyve sabunu, Edirne badem ezmesi, Çorlu kahvesi, Edirne hoşgüvar kurabiyesi gibi Trakya'ya özgü değer ve tatların görücüye çıktığını aktardı.
Karacakılavuz - 17.10.2014
Kültürel Değerleri Yaşatmak İçin Girişimci Olacaklar
Tekirdağ'da, KOSGEB'in girişimcilik eğitimine katılan kadınlar, kentin önemli kültürel simgelerinden Karacakılavuz el dokumaları ve geleneksel köy lezzetlerini yaşatacak.
Karacakılavuz - 5.9.2014
Karacakılavuz Mahallesinde Çalışmalar Devam Ediyor
Süleymanpaşa Belediyesi merkez mahallelerde parklar ve kaldırım kenarlarını biçip, daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karacakılavuz Haberleri | Karacakılavuz Haber - Haberler - Sayfa 4 - Karacakılavuz haberleri, son dakika karacakılavuz haber ve gelişmeleri burada. Başkan Eşkinat: Ne Yaparsanız Yapın Tekirdağspor'u Yıkamayacaksınız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 07:01:42. #1.14#
title