Karacakılavuz Haberleri

Karacakılavuz haber, Karacakılavuz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karacakılavuz - 14.9.2017
Süleymanpaşa Belediyesi Ürünlerini Teslim Eden Çiftçileri Yalnız Bırakmadı
KUMANYA OLARAK SOĞUK SANDVİÇ VE MEYVE SUYU İKRAM EDİLDİ Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Yağlı Tohumlar Kooperatifleri kantarlarında ürünlerini satmak üzere bekleyen çiftçilere öğlen kumanyası olarak soğuk sandviç ve meyve suyu ikramı yapıldı. Toplam 5 noktada yapılan dağıtım sırasında Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Aşevinde yapılan 180 adet kumanya dağıtımı gerçekleştirildi. 5 MAHALLEDE DAĞITIM YAPILDI Kumanyalar Yağcı, Banarlı, Karacakılavuz, Kaşıkçı ve İnecik mahallelerinde bulunan Yağlı Tohumlar Kooperatifi hububat alım noktalarına dağıtıldı.
Karacakılavuz - 16.8.2017
Dolu Dolu Bir Tatil Rotası: Trakya
Tekirdağ Marmara Denizi'ne yaklaşık 150 kilometre kıyısı bulunan ve "Marmara'nın İncisi" olarak anılan Tekirdağ, sahip olduğu doğal güzellikleri, bünyesinde barındırdığı kültürel mirası, gelişen yamaç paraşütü, deniz sörfü ve yelken sporu ile turizm avantajını her geçen yıl artırıyor. Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Tekirdağ, Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi, Osmanlı dönemine ait camileri, çeşmeleri, festivalleri ve doğal plajlarıyla ilgi çekiyor. Tekirdağ'ı ziyaret edenlere, Karacakılavuz beldesini ziyaret etmeleri ve burada üretilen el dokumalarından satın almaları öneriliyor.
Karacakılavuz - 1.6.2017
Başkan Eşkinat: "Kentin her yerinde hummalı bir çalışma içindeyiz"
DİĞER MAHALLELERDE DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR Bu çalışmaların yanı sıra diğer merkez mahallelerde de çalışmalar sürüyor. 100. Yıl Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi'nde bozulan yolların onarımları gerçekleştirilirken, Gündoğdu Mahallesi Turan Sokak kilit taşla kaplandı. Öte yandan Namık kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi karşısında park yapım çalışmaları devam ediyor. Yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kaçak binaların yıkım uygulamaları da gerçekleştirildi. Karadeniz Mahallesi ve köyden dönüşen Karacakılavuz Mahallesi'nde kaçak olduğu tespit edilen yapılar Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri ekiplerince yıkıldı.
Karacakılavuz - 23.4.2017
Dha Yurt Bülteni-6
TEKİRDAĞ'DAKİ KUTLAMALAR 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Tekirdağ'da valilik bahçesindeki etkinlikle başladı. Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve halk katıldı. Valilik makamına temsili olarak oturan Karacakılavuz İlk Okulu 4'ncü sınıf öğrencisi Mustafa Yekta Sabancı'yı Vali Mehmet Ceylan karşıladı.
Karacakılavuz - 10.3.2017
Müsiad Genel Başkanı Olpak'tan Tso'ya Ziyaret
Günay'da Olpak'a yöresel Karacakılavuz dokuması hediye etti.
Karacakılavuz - 10.3.2017
Müsiad Genel Başkanı Olpak'tan Albayrak'a Ziyaret
Ziyaretten memnunluk duyduğunu belirten Albayrak,Tekirdağ ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi vererek şunları kaydetti: "Tekirdağ 1923'te İl olmuştu o zaman büyük heyecan yaşamıştı, şimdi de Büyükşehir olunca aynı heyecanı yaşadık. Tekirdağ potansiyeli çok yüksek bir İl, Sanayi, lojistik, Tarım ve Hayvancılık, Turizm ve Üniversitesi ile 5 vizyonu olan bir İlimiz. Tekirdağ iyi işlenirse zirveye çıkacak ildir." Olpak, Albayrak'a çevreye gösterdiği ilgiden dolayı fidan sertifikası verirken, Albayrak'ta Olpak'a Tekirdağ'a özgü Karacakılavuz el dokuması kilim hediye etti.
Karacakılavuz - 31.12.2016
Karacakılavuz Dokumaları Dünyaya Açılacak
Süleymanpaşa Belediyesi ve Tasarım Vakfı iş birliğiyle el dokumacılığı kültürünü yaşatarak gelecek nesillere aktarmayı hedefleyen proje kapsamında, Karacakılavuz dokumacılığı, geleneksel teknikler ve motifler modern tasarımlarla bir araya getirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karacakılavuz Haberleri | Karacakılavuz Haber - Haberler - Sayfa 3 - Karacakılavuz haberleri, son dakika karacakılavuz haber ve gelişmeleri burada. Süleymanpaşa Belediyesi Şehrin Dört Bir Yanında Kandil Simidi Dağıttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 09:12:43. #1.14#
title