Karabük: Yeniceliler, Baz İstasyonu Kurulmasını İstiyor

Karabük: Yeniceliler, Baz İstasyonu Kurulmasını İstiyor

Karabük'ün Yenice İlçesi'ne Bağlı Yortanpazarı Beldesi ve Çevre Köylerinde Yaşayan Vatandaşlar, Şebekenin Kapsama Alanı İçinde Olduğu Tek Yer Olan Demiryolu Üzerinde Cep Telefonu ile Konuşarak, Canlarını Tehlikeye Atıyor.

Karabük: Yeniceliler, Baz İstasyonu Kurulmasını İstiyor

Karabük'ün Yenice İlçesi'ne bağlı Yortanpazarı Beldesi ve çevre köylerinde yaşayan vatandaşlar, şebekenin kapsama alanı içinde olduğu tek yer olan demiryolu üzerinde cep telefonu ile konuşarak, canlarını tehlikeye atıyor.

Beldelerinde kullandıkları GSM hattının şebekesi bulunmadığından dolayı, 5 kilometre yürüyerek geldikleri tren rayları üzerinde telefonla görüşen ya da mesaj gönderen vatandaşlar, beldeye baz istasyonu kurulmasını istediklerini söyledi.

Beldede sadece demiryolu üzerindeki küçük bir bölgede kapsama alanına giren cep telefonlarıyla konuşmak için kendilerini tehlikeye atan gençler, "Köyümüzde kapsama alanı içinde bulunan GSM şirketinden hem tam verim alamıyoruz hem de kampanyalarından yararlanamıyoruz. Büyük küçük herkeste cep telefonu var ve bir tek baz istasyonu olduğundan sadece o şirkete bağlı kalmak zorunda kalıyoruz. Beldemize diğer GMS şirketlerinin de baz istasyonu kurmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: İHA