Karabük Üniversitesi'nde 'Kudüs' Protestosu

Karabük Üniversitesi'nde 'Kudüs' Protestosu

Karabük Üniversitesi'nde 'Kudüs' protestosuKARABÜK Üniversitesi'nde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüşle ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması protesto edildi.

Karabük Üniversitesi'nde 'Kudüs' protestosu

KARABÜK Üniversitesi'nde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüşle ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması protesto edildi.

Karabük Üniversitesi Rektörlük binası önünden başlayan yürüyüşe Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Yaklaşık 2 bin kişi, 'Müminler İslam'a karşı durana biraz öfkelenip kafayı taksa esir mi olur Mescid-i Aksa' yazılı pankartı açarak, tekbir getirip ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle, 'Trump şaşırma sabrımızı taşırma', 'Kudüs bizimdir bizim kalacak' sloganları atarak kampüs içerisindeki camii önüne doğru yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, "Kudüs, yalnızca Filistinlilerin değil, hepimizin öz vatanıdır. ABD'nin aldığı bu kararı protesto ediyor, ABD ve İsrail'i bu karar ve uygulamalarından dolayı telin ediyorum. Tüm dünyaya sesleniyoruz. Kudüs Filistin'in başkenti ve insanlığın ortak mirasıdır. Unutmayalım ki, gecenin en koyu karanlığında güneş doğar" dedi.

İSRAİL VE ABD BAYRAKLARI YAKILDI

Karabük Kemal Güneş Caddesi'nde toplanan sivil toplum örgütleri adına basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Karabük Temsilcisi Aziz Gündoğdu, ABD ve İsrail'in kanlı ortaklığı ve işgal planlarının devam ettiğini belirterek, "Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri, ABD ve İsrail'le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır. Kudüs bizim onurumuzdur ve iffetimizdir. Biz Allah'a ve ahret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans'ın akıbeti ne olduysa, Amerika ve İsrail'in akıbeti de o olacaktır" dedi. Basın açıklamasının ardından 'Kahrolsun İsrail, işbirlikçi ABD' sloganı atıp tekbirler getirildi. Protestoda, İsrail ve ABD bayrakları yakıldı.