Karabük'te Çıkan Yangın Büyüyor

Karabük'te Çıkan Yangın Büyüyor

Karabük'te öğle saatlerinde başlayan yangın, yaklaşık 500 hektara ulaştı.

Karabük'te Çıkan Yangın Büyüyor

Karabük'te öğle saatlerinde başlayan yangın, yaklaşık 500 hektara ulaştı. Yangın, rüzgar ve fırtınanın etkisiyle büyürken üç köy de yangın tehdidi altına girdi. Yaklaşık 4.5 kilometre uzunluğunda etkili olan yangına, Karabük başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi ve arazöz sevk edildi.

"YANGINI SÖNDÜREBİLMEK İÇİN ÖNCE FIRTINANIN DİNMESİNİ BEKLİYORUZ"

Karabük Valisi İzzettin Küçük, yangının çıkış sebebinin kesin olarak bilinmediğini ifade etti. Öncelikli olarak tehdit altında bulunan üç köyde can güvenliğini kontrol altına almaya çalıştıklarını söyleyen Küçük, "Yangın şu an yaklaşık 500 hektarlık bir alanda etkili oluyor. Rüzgar ve fırtınanın da etkisiyle hızla ilerliyor. Yangının durdurulması için fırtınanın dinmesi gerekiyor. Aksi takdirde yangın ilerleyecek. Biz de bu yönde tedbirleri alıyoruz. Önceliğimiz can ve mal güvenliğini sağlamak bu konuda bütün ekiplerimiz çalışıyor" diye konuştu. 

Küçük, yangın tehdidi altında bulunan Çıraklar, Toprakcuma, Kadıbükü, Yayla, Üçbölük ve Ceren köylerinde her türlü önlemin alındığını kaydetti.