Karabük'te 3 Okula Beyaz Bayrak

Karabük'te 3 Okula Beyaz Bayrak

'Beyaz Bayrak' Projesi Kapsamında Karabük'teki Anayasa, Beşbinevler ve Özel Safran İlköğretim Okulları Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı.

Karabük'te 3 Okula Beyaz Bayrak

Ali Faik ATAY/KARABÜK, (DHA)

MİLLİ Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi için başlattığı 'Beyaz Bayrak' projesi kapsamında Karabük'teki Anayasa, Beşbinevler ve Özel Safran İlköğretim Okulları beyaz bayrak almaya hak kazandı.

Karabük'te 32 okul 'Beyaz Bayrak' için başvuruda bulunurken, 3 okul belirlenen kriterleri yerine getirerek beyaz bayrak almaya hak kazandı. Anayasa İlköğretim Okulu'nda yapılan törenle, Karabük Valisi Can Direkçi ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, Anayasa, Beşbinevler ve Özel Safran İlköğretim Okullarına beyaz bayrak, levha ve sertifikalarını verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, 32 ilköğretim okulunun müracaatta bulunduğunu belirterek, ''Gerekli kriterlere uygunluk gösteren 3 okul beyaz bayrak almaya hak kazandı. Okullarımızda 2 sene bayrak asılı kalacak. 2 sene sonra bu okullar tekrar denetlenecek'' dedi.

Vali Direkçi ise beyaz bayrak alamayan okulların 2 sene sonraya şimdiden hazırlanmalarını, eksiklerini gidermelerini istedi.

Bu arada Vali Direkçi, okulda etrafını saran çocukların imza isteklerini kırmayarak, tüm çocuklara isimlerini sorarak defterlerine imza attı.

Kaynak: DHA