Karabük: Sağlık-sen Üyeleri Karabük'te Biraraya Geldi

Karabük: Sağlık-sen Üyeleri Karabük'te Biraraya Geldi

Karabük'te Memur-sen Konfederasyonu'na Bağlı Sağlık-sen Genel Merkez ve İl Temsilcilerinin Katıldığı Bölge Toplantısı Yapıldı.

Karabük: Sağlık-sen Üyeleri Karabük'te Biraraya Geldi

Karabük'te Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Sağlık-Sen Genel Merkez ve il temsilcilerinin katıldığı bölge toplantısı yapıldı.

Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Recep Yasav yaptığı konuşmada, "Karabük Sağlık-Sen olarak ilde sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda çalışanlar olarak en fazla üyesi olan yetkili sendika olduk. Sendikamız istikrarlı bir şekilde üye sayısını artırmakta, 2007 yılı mayıs ayı tevfikat listelerinde Türkiye genelinde yetkiyi alabilecek sayı oranınca üye artışı sağlanacaktır" dedi.

Sağlık-Sen Genel Merkez Yöneticileri Ahmet Tepe ve Yaşar Başaran yaptıkları konuşmalarda, genel anlamda 2007 yılının sendika olarak yetki yılı olacağı konularına değindi. Ahmet Tepe ve Yaşar Başaran konuşmalarında, Antalya'da yaptıkları başkanlar toplantısında aldıkları karar doğrultusunda Türkiye'yi gezdiklerini, eğitim ve bölge toplantısı yaptıklarını belirterek, Türkiye gündemine değindi. Türkiye'nin erken genel seçime ihtiyacı olmadığını belirten Tepe ve Başaran, TÜSİAD ve MÜSİAD'ın açıklamalarının da kendilerini teyit eder nitelikte olduğunu söyledi. Daha sonra genel anlamda sağlık çalışanlarının sorunlarına değinildi ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Bölge toplantısına Sağlık-Sen Genel Merkezi yöneticileri Ahmet Tepe, Yaşar Başaran, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Bolu illerinin sendika yöneticileri, ilçe temsilcileri ve işyeri temsilcileriyle Memur-Sen Karabük İl Temsilcisi İsmail Kökcü ve Karabük temsilcileri katıldı.

Kaynak: İHA