Karabük Pomem "Evlilik Öncesi Eğitim" Semineri Sertifikalarını Aldı

Karabük Pomem "Evlilik Öncesi Eğitim" Semineri Sertifikalarını Aldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Karabük İl Müdürlüğü ve Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen programda öğrenciler "Evlilik Öncesi Eğitim" semineri sertifikalarını aldı.

Karabük Pomem

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Karabük İl Müdürlüğü ve Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen programda öğrenciler "Evlilik Öncesi Eğitim" semineri sertifikalarını aldı.

POMEM Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen sertifika programına; Karabük Valisi İzzettin Küçük, Garnizon Komutanı Albay Samit Tokmak, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Gülmez, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı ve İl Müftü Yardımcısı İbrahim Halil Demir katıldı. Karabük POMEM Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerde; "Evlilik öncesi süreçte, çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımaları", "Evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler, oluşturabilmeleri", "Birbirleriyle etkili iletişim kurma yollarını keşfetmeleri ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmeleri ve de evliliğe iyi bir başlangıç yapabilmeleri", "Evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla, mesleğe yeni başlayacak öğrencilerin ve personelin, huzurlu bir yuva kurmaları hedefleri" konularında 453 öğrenci ve 70 personele bilgiler verildi. Sertifika töreninde konuşan Karabük Valisi İzzettin Küçük, "Mesleğiniz onurlu ve şerefli bir meslek, insanların onurunu, canını koruyacaksınız, bu da bir onurdur ve sorumluluğu ağırdır. Duygusallığa yer vermeyin. Evlilik tesadüfi bir iş değildir. Seçeceğiniz kişi sizin kişiliğinizden izler taşıyor olacaktır, bu yüzden kendim iyi olayım, iyiyi bulayım anlayışında olmalıyız, arada uçurum olmamalı. Kalp çizginiz aynı olmalı" dedi.

Vali Küçük, ayrıca personel ve öğrencilerin seçecekleri kişilerle mutlu olmaları temennisinde bulundu. Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Karademir de, "Biz genç polis adaylarımızı, günün ihtiyaçlarına uygun, vatandaş beklentili ve insan odaklı kamu güvenlik hizmeti mantığı ağırlıklı, beceri kazandırıcı, profesyonel anlayışla kısaca; iyi polis profiline uygun bir şekilde yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Genç polis adaylarımızı, her yönden geliştirecek; sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerle desteklemeye ve hayatını zenginleştirecek, anlam kazandıracak, her alanda; özellikle ailesinde, sosyal yaşamda ve mesleki yaşamında ona değer katacak, huzur ve mutluluk kazandıracak her türlü ders dışı etkinlikleri de gerçekleştirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı ise, toplum sağlığı için aile kurumunun önemine değindi. Daldallı, aile içinde diyalogların sağlığı iletişimle mümkün olacağına belirterek, "İletişimin gücü sayesinde boşanma oranlarının azalacağını umuyoruz" dedi.

Tören sonrasında Vali Küçük, semineri veren uzman kadroya plaketlerini verirken personel ve öğrenci temsilcilerine de "Evlilik öncesi eğitim" semineri sertifikalarını verdi. - KARABÜK