Karabük Polis Meslek Yüksek Okulu İnşatında İlerleme Yok

Karabük Polis Meslek Yüksek Okulu İnşatında İlerleme Yok

Karabük Valisi Can Direkçi'nin 2 Hafta Önce İnceleme Yaptığı Polis Meslek Yüksek Okulu İnşaatında Verdiği 15 Günlük Süre Sonrasında Bayındırlık İl Müdürlüğü Yetkileri İnşaatta Verilen Sözün Yerine Getirilmediğini Tespit Etti.

Karabük Polis Meslek Yüksek Okulu İnşatında İlerleme Yok

Karabük Valisi Can Direkçi'nin 2 hafta önce inceleme yaptığı Polis Meslek Yüksek okulu inşaatında verdiği 15 günlük süre sonrasında Bayındırlık İl Müdürlüğü yetkileri inşaatta verilen sözün yerine getirilmediğini tespit etti.

Karabük Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Halil İbrahim Köse, Karabük Polis Meslek Yüksekokulu inşaatındaki incelemeler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Daha önce Sayın Valimiz ile birlikte Polis Meslek Yüksekokulu inşaatında incelemelerde bulunmuştuk. 15 Haziran tarihine kadar Sayın Valimiz çalışmaların izlenmesi konusunda bir süre vermişti. Biz de ayın 16'sında daire müdürlerimiz ve yapı denetleme elemanlarımız, şube müdürlerimiz ile birlikte giderek, inşaattaki çalışmaları yerinde gördük. Şuanda orada 70 kişi usta ve işçi olarak çalışan eleman var. Burada yine duvar işleri, alçı, sıva işleri, kalıp, demir işlerinde çalışan elemanlar var. Malzeme olarak ise çimento, kum ve alçı malzemeleri var. İş planı olarak bayağı geride. Aşağı yukarı 2007 yılı ödeneğinin yüzde 55'i harcanmış durumda. Şu anda iş planına göre çok geri seviyededir. Hatta betonarme kısmının büyük bir kısmı tamamlanmamış. Bu 70 kişilik elemanla iş planına göre yürütülmesi mümkün değil" dedi.

Verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Köse, "Verilen söz tutulamadı. Zaten 15 günlük bir zaman zarfında bu kadar malzemeyi getirip, o işi aktif hale getirmesi o kadar kolay değildi. 15 günlük süre içersinde onu yapmak mümkün değil. Şu andaki elemanlarla, o malzeme ile oranın iş planına uygun hale getirilmesi mümkün gözükmüyor. Biz inceleme sonrasında tutanağımızı tuttuk. İl Özel İdare ve müteahhit arkadaşa gönderiyoruz. Bu işin iş planına uygun hale getirilmesi için malzemenin de, işçi sayısının da artırılması gerektiğini kendisine ikaz ettik. Sayın Valimize de bugün itibari ile gerekli bilgileri vereceğiz. Şu anda Polis Meslek Yüksekokulu inşaatı istenilen düzeyde değil. Bu konuda karar verecek merciler İl Özel İdare ve Valiliğimizdir. Biz kontrolünü yürütüyoruz. Ama bundan sonra eleman artırır, malzemeyi getirirse bunu tabii ki bilemiyoruz. Sözünü de ne kadar tuttuğunu hepimiz gördük. Benim bu konudaki kanaatim bu çalışma ile bu inşaatın bitirilmesi mümkün değil" diye konuştu.

(YE-SŞ-Y)

Kaynak: İHA