Karabük Özel Safran İlköğretim Okulu, Sayısal Olimpiyat ve Boyama Şenliği Düzenliyor

Karabük Özel Safran İlköğretim Okulu, Sayısal Olimpiyat ve Boyama Şenliği Düzenliyor

Karabük Özel Safran İlköğretim Okulu'nun Düzenleyeceği 1. Sayısal Bilimler Olimpiyatı (Sabio) ve Safran Boyama Şenliği, 1 Mayıs Cumartesi Günü Yapılacak.

Karabük Özel Safran İlköğretim Okulu, Sayısal Olimpiyat ve Boyama Şenliği Düzenliyor

Karabük Özel Safran İlköğretim Okulu'nun düzenleyeceği 1. Sayısal Bilimler Olimpiyatı (SABİO) ve Safran Boyama Şenliği, 1 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

Olimpiyat ve boyama şenliği hakkında bilgiler veren Özel Safran İlköğretim Okulu Müdürü Suat Bilir, olimpiyat düzenlemelerindeki amaçlarını şöyle dile getirdi: "Amacımız Karabük'te okuyan öğrencilerimizin Türk Milli Eğitimi'nin genel amaçları doğrultusunda matematik ve fen ve teknoloji dersine olan ilgilerini artırmaktır. Öğrencilerin matematik ve fen ve teknoloji dersindeki seviyesini görmesini sağlamaktır. Toplum hizmetleri çerçevesinde öğrencilerin kendine güven duygusunu geliştirmektir. Gönüllü çalışma bilincine sahip olmasını sağlamaktır. Öğrencileri bilimsel yarışmalara hazırlamak ve katılmayı teşvik etmektir. Okulunu temsil etme bilincini kazandırmaktır."

Karabük'ün SBS başarısını olimpiyatlara taşımak için bu yarışmanın büyük önem taşıdığını söyleyen Bilir, yarışmalara ildeki resmi ve özel ilköğretim okullarının 4., 5. ve 6. sınıflarında okumakta olan öğrencilerin katılacağını belirtti. İlköğretim çağında TÜBİTAK tarafından her yıl matematik olimpiyatları yapıldığını hatırlatan Bilir, "Olimpiyatta Türkiye geneli ve bölgesel değerlendirmeler yapılıyor. Bu sonuçlarda Karabük ilinin en iyi yerlerde olması için Safran Koleji olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." dedi.

Boyama Şenliği hakkında da bilgi veren Okul Müdürü Suat Bilir, şunlarısöyledi: "Bilindiği üzere 32 ilde zorunlu hale getirilen okul öncesi eğitimin uygulaması ilimizde de başlamıştır. Karabük ili resmi ve özel ilköğretim-anaokulları, okul öncesi öğrencileri 5 yaş grubunun (60-72 ay) arası katılacağı boyama şenliği; öğrencilerin hayal güçlerinin geliştirilmesine, kendilerini ifade edebilmelerine, küçük kas gelişimini sağlamalarına, sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmalarına, iş yapma ve paylaşma becerisini geliştirlerine ve kurumlar arası kaynaşmayı sağlamak amacı hedeflenmiştir."

Olimpiyat ve boyama şenliği 1 Mayıs'ta Özel Safran İlköğretim Okulu'nda yapılacak. Dereceye giren öğrencilere, öğretmelerine ve okullarına ödülleri 4 Mayıs'ta saat 14.30'te Yenişehir Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle verilecek. (CİHAN)