Karabük Okumaya Devam Ediyor

Karabük Okumaya Devam Ediyor

Karabük Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İşbirliğinde Yılbaşında Başlatılan Kitap Okuma Kampanyası Çerçevesinde 8 Bin Kitap Okullara Dağıtıldı.

Karabük Okumaya Devam Ediyor

Karabük Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde yılbaşında başlatılan kitap okuma kampanyası çerçevesinde 8 bin kitap okullara dağıtıldı.

Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 5 bin YTL bedelle alınarak okullara bağışlanan 222 takım, 8 bin kitap, düzenlenen törenle okul müdürlerine teslim edildi.

Kız Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi toplantı salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Can Direkçi, "Okuyan Okullar" kampanyası çerçevesinde her kesimden bugüne kadar büyük destek gördüklerini belirterek, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın mütevelli heyeti, geçtiğimiz günlerde almış olduğu bir kararla kampanyaya destek amacı ile 222 takım, yaklaşık 8 bin kitapla katkı yapmaya karar verdi. Katkılarından dolayı mütevelli heyetine teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Can Direkçi'nin konuşmasının ardından, Karabük Valiliği SYDV'nın bağışladığı kitaplar, Okul Müdürlerine Vali Can Direkçi tarafından teslim edildi.

(AK-AK)

28.03.2007 20:41 TSİ

Kaynak: İHA