Karabük 'Kardeşim Kanser' Diyerek Dilenen Kadına Gözaltı

Karabük 'Kardeşim Kanser' Diyerek Dilenen Kadına Gözaltı

'Kardeşim kanser' diyerek dilenen kadına gözaltıKARABÜK'ün Safranbolu İlçesi'nde, ağzı maskeli 14 yaşındaki E.D. adlı yeğenini kardeşi olarak tanıtıp kanser olduğunu söyleyerek esnaflardan para isteyen 27 yaşındaki Gülcan D., 'Çocuğu dilencilikte araç olarak kullanmak' suçundan gözaltına alındı.

'Kardeşim kanser' diyerek dilenen kadına gözaltı

KARABÜK'ün Safranbolu İlçesi'nde, ağzı maskeli 14 yaşındaki E.D. adlı yeğenini kardeşi olarak tanıtıp kanser olduğunu söyleyerek esnaflardan para isteyen 27 yaşındaki Gülcan D., 'Çocuğu dilencilikte araç olarak kullanmak' suçundan gözaltına alındı. E.D.'nin kanser olmadığı anlaşılırken, kadın ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

Gülcan D., ilçe merkezinde koluna girdiği ağzı maskeli ve kapüşonlu yeğenini esnaflara kardeşi olarak tanıtıp, 'Kardeşim kan kanseri' diyerek yardım istedi. Kadının durumundan şüphelenen esnaflar polise ihbarda bulundu. Gelen polis ekibi Gülcan D. ve yanındaki E.D.'yi araca bindirerek karakola götürdü. Gülcan D.'nin yeğeni olduğu anlaşılan E.D.'nin kanser olmadığı da ortaya çıktı. Zonguldak'ın Gökçebey İlçesi'nden dilenmek için geldiği anlaşılan Gülcan D. hakkında, 'Çocuğu dilencilikte araç olarak kullanmak' suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Gülcan D., Cumhuriyet Savcısının talimatıyla daha sonra serbest bırakıldı. Soruşturma ise sürdürülüyor.